10 טיפים חיוניים לעיצוב ממשק משתמש (UI)
ILS

10 טיפים חיוניים לעיצוב ממשק משתמש (UI)

ux-ui עיצוב ממשק משתמש לאפליקציות

10 טיפים חיוניים לעיצוב ממשק משתמש (UI)

פיתוח אפליקציות מובייל משתלט במהירות על מרכז הבמה בתחום הפיתוח, כאשר פיתוח רב יותר הופך לנייד בראשיתו. יישום של השיטות הטובות ביותר לפיתוח מובייל הוא המפתח להטמעת האפליקציה שלך בחנויות ולשימוש תדיר בה. 10 העצות האלה יכולות לעזור להכווין את תהליך הפיתוח לחוויית משתמש ידידותית יותר.

1. דאג שהעיצוב יהיה בעל יכולת תגובה

אפליקציות צריכות להתאים למגוון רחב של מכשירים. בחירתו של הצרכן מכתיבה באופן אוטומטי כי אחוז מסוים מהשוק לא יבחר בפלטפורמה המקובלת, לא משנה עד כמה היא נפוצה. Android ראה את ימי השיא שלו וכך גם ה- iPhone. כעת אנחנו צריכים לפצל את הפיתוח ל- 50/50, אלא אם החברה מתמקדת במיוחד במערך אחד של לקוחות. בדוק את כל הבעיות האפשרויות שעשויות להתעורר במכשירים שונים וטפל בהן.

2. נסה להשתמש בעיצוב איטרטיבי

משמעותו של פיתוח איטרטיבי היא שימוש במידע משיטות הערכה כגון בדיקות משתמשים. צור איטרציה בממשק משתמש בכדי ליצור אפליקציות בעלות יכולת תגובה ומעסיקות עבור קהל יעד מסוים. כמו כן, זאת דרך ללמוד לקחים חשובים עבור פרויקטים של תכנון בעתיד. דרך נוספת לקבל תובנות מעשיות ממשתמשים אמיתיים היא להוסיף פתרון ניתוח התנהגות משתמשים מובנה בתוך האפליקציה שלך שיעזור לך להבין כיצד אנשים משתמשים באפליקציה שלך.

3. שמור על פשטות

כולנו מודעים למודל “KISS” (תשאיר את זה פשוט, טיפש), אך מדוע הוא כה נפוץ בפיתוח חוויית המשתמש? לקוחות רבים מעדיפים עיצוב פשוט משום שכך ניתן לבצע משימות רבות עם ממשק משתמש פשוט ובפחות שלבים. רקעים מהבהבים ומנצנצים כבר יצאו מהאופנה. עבור אפליקציות שדורשות הרבה מרכיבים חזותיים, נסה למטב את התמונות בכדי לצמצם את זמני הטעינה.

4. בדוק עם משתמשים

מפתחים יכולים לבחור מתוך שיטות בדיקה רבות, אך קבלת משוב ממשתמש ידועה בתור התקן בתעשייה. יש לכך יתרונות פיתוח רבים, כאשר העיקרי הוא תיקון פשוט של תקלות בשלבי פיתוח מוקדמים. זה חוסך עלויות ומאמצים אשר כרוכים בפיתוח הכולל.

5. היה חזותי

עיצוב מרתק עבור מכשיר נייד הוא מאוד חזותי עם סכמת צבעים נהדרת. לא כמו באמנות חזותית אמיתית, מגוון של צבעים, מרקמים, ותכסיסי קומפוזיציה לא יקדמו את היחיד לשום מקום במסע ליצירת חוויית משתמש מצוינת. אף אחד לא מעוניין באפליקציה כבדה לשליחת הודעות טקסט. מכשירי הטלפון הם לא הפרשנים הטובים ביותר של טקסט קטן, לכן עיצוב טקסט כבד יהיה מרתיע. כמו כן, אלמנטים חזותיים מרשימים מעסיקים את המשתמשים, ומעודדים אותם לחזור לחוויה איכותית ואינטראקטיבית.

6. בצע עדכונים קבועים בהתאם לבעיות אבטחה

אבטחה וציות יכולים להוות מחסום משמעותי לפיתוח יעיל. ניתן להימנע מבעיות נגישות באמצעות התייעצות עם צוות קצה אחורי, אשר לעתים קרובות מודע יותר טוב לדרכים למניעת פריצות. בעוד שיכול להיות קל למדי לתכנן ציות על בסיס שנתי, בעיות אבטחה צריך לנטר באופן קבוע.

7. קח בחשבון את צרכי השוק

השיווק מתייחס לכל התעשיות, וזה כולל את תעשיית פיתוח האפליקציות! חשוב להבין את הלקוחות. צור תרחישי שימוש עבור מה שקהל היעד באמת רוצה לקבל מהאפליקציה. כאן נכנסים לתמונה סוגים שונים של גורמים, לכן מחקר המבוסס על המיקוד של האפליקציה המסוימת הזאת הינו חשוב במיוחד. משתמשים מעוניינים בנגיעה אישית אשר מראה כי המפתחים נתנו תשומת לב לצרכים ולאינטרסים שלהם בתור קהל יעד. מפתחים יכולים להשתמש בהערכה היוריסטית עם בדיקות שמישות בכדי ליצור ממשק משתמש שיהיה מושך בעיני המשתמשים. הבסיס המשותף היחיד כאן הוא אינטראקטיביות. אפליקציות אינטראקטיביות תמיד מצליחות לספק למבקרים את חוויית המשתמש הטובה ביותר.

8. הקפד על הקווים המנחים

אפילו בתוך עולם ממשק המשתמש ישנם קווים מנחים. גם כאשר אתה מתנסה בניווט ובאינטראקציות משתמש, עליך לקחת בחשבון את התקנים הקיימים. מפתחים אשר בונים ממשק משתמש צריכים להתמקד ולתת עדיפות לתכונות הליבה על פני תכונות משניות. זה חשוב להטמעת אפליקציות בחנויות. חנות היישומים של Apple וחנות היישומים של Google בודקות את הקיום של הקריטריון הזה באפליקציות, לכן בצע מחקר בהתאם.

9. התאם את המידע

עיצוב אתר אינטרנט בעל יכולת תגובה אינו דומה לעיצוב אפליקציה. בעוד שאתרי אינטרנט משערים שמשתמשים עשויים לחפש את מה שהם רוצים או לנווט למקום אחר כלשהו, אפליקציות מפותחות מתוך הכרה כי המשתמשים יפגינו יוזמה רבה יותר ברגע שהם יורידו את האפליקציה שבה הם יבחרו. קשרים אישיים ואינטראקטיביות מסתמכים על סיפוק של מידע נכון ועיצוב נכון למשתמשים, והכרת הקהל. המשמעות של הטמעת מידע רלוונטי בצורה נכונה היא הכללה של הוראות או פיסות מידע חיוניות כך שיתאימו לעיצוב החזותי הראשון מבלי לגרוע ממנו.

10. עקוב אחר המגמות

עולם הפיתוח תמיד ממשיך להתקדם קדימה. ישנן דרכים חדשות ליצור מראה שונה ועיצובים שונים על בסיס טכנולוגיות חדשות, כפי שכל מפתח או מעצב ככל הנראה יודעים. מעקב אחר מגמות חדשות וחדשות יכול לעזור למפתח אפליקציות ליישם רעיונות חדשים שלב אחר שלב, ולהגיע למשתמשים ולשווקים חדשים.

כתבות מומלצות

מחפש חברת עיצוב ממשק משתמש לאפליקציה שלך? צור קשר עם המומחים שלנו עוד היום: 0723726002

3/5 - (4 votes)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

    שם (חובה)

    אימייל (חובה)

    טלפון

    שאלת אבטחה