כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח אפליקציות לאייפון
ILS

כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח אפליקציות לאייפון

כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח אפליקציות לאייפון

כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח אפליקציות לאייפון

אם פועמת בכם רוח הרפתקנית ואתם חובבים את עולם האפליקציות – זהו המדריך בשבילכם. לכל חובבי האייפון באשר הם, הגיע הזמן להתקדם לעולם מדליק הרבה יותר ולהיות מפתח עצמאי של אפליקציות! מי יודע, אולי אתם תהיו המפתחים של הקנדי קראש הבא?

איך מרוויחים מפיתוח אפליקציות?

את האפליקציות שמפתחים, ניתן לשווק דרך ה- App Store, החנות הייעודית של חברת אפל. הפוטנציאל השיווקי הטמון בפיתוח אפליקציות הוא אדיר, שכן בלחיצת כפתור (ואישור מאפל, כמובן, אליו נגיע בהמשך) אחד אתם יכולים להגיע למליוני משתמשים – ברגע!

התשלום מוסדר מראש דרך חברת אפל, כש- 70% ממנו מגיע אליכם ואילו 30% נוטלת החברה. אין צורך לגבות מכל משתמש באפליקציה את התשלום, כמובן, אלא חברת Apple עושה זאת עבורכם.

מהו הציוד הנדרש?

כדי להצליח במשימת פיתוח אפליקציות לאייפון, כדאי ורצוי מאוד להצטייד בציוד הבא:

1. מחשב Mac

מחשב PC רגיל, לצערנו, לא יהיה יעיל במיוחד למטרת פיתוח אפליקציות לאייפון. מחשב המריץ את מערכת ההפעלה של אפל, Mac 0S X  מגרסה 10.5 ומעלה, יהיה מושלם לעבודה הזאת ויעשה אותה על הצד הטוב ביותר.

2. מכשיר iPhone

אם אתם מפתחים אפליקציות לאייפון, סביר להניח שאתם מחזיקים באחד כזה משלכם – אך רק למען הסר ספק נאמר שאתם חייבים להצטייד במכשיר כזה בטרם תתחילו, זאת כדי לבדוק את האפליקציות. יחד עם זאת, ניתן להשתמש גם ב- iPod touch בו תוכלו לבדוק את כל האפליקציות, למעט כאלה שדורשות שימוש בטלפון או במצלמה.

3. רישום בתכנית המפתחים של Apple

המחיר לרישום לתכנית שתאפשר לכם לפתח אפליקציות הוא 99 דולרים לשנה. לאחר התשלום, תוכלו לפתח אפליקציות, לבדוק אותן על המכשיר שלכם ולאחר מכן גם למכור אותן בחנות האפליקציות.

ועכשיו – מתחילים בתכנות!

לאחר שהצטיידנו בציוד הנדרש ונרשמנו לתכנית המפתחים של אפל – הגיע הזמן להתחיל במלאכה!

שפת התכנות בה משתמשים כותבי אפליקציות לאייפון היא Objective-C, היא דומה מאוד לשפות התכנות המוכרות C++, Java או C# ונחשבת לשפת תכנות קלילה.

הנה שלבי התכנות:

 1. הורדת iPhone Software Development Kit – דרך התוכנה הזו השייכת לאפל, נוכל לכתוב את התכנית, להדר אותן ולאחר מכן להריץ אותן.
 2. שימוש במדריך ייעודי – באתר SERVIN יחכה לכם מדריך ייעודי לבנית אפליקציות לאייפון שיעבור איתכם צעד אחד צעד באופן פשוט וקל.
 3. שליחת התכנית – לאחר שסיימנו לבנות את תכנית האפליקציה, היא חייבת לקבל אישור בחברת אפל. שלחו את התכנית לחנות האפליקציות – והחזיקו אצבעות.
 4. שיווק – לאחר שאישרו לנו את האפליקציה (בשעה טובה!), זה הזמן להתחיל להביא את הבשורה לעולם ולעבוד על השיווק. יש לא מעט אפליקציות באפ סטור, ואתם חייבים לבלוט ולגרום למשתמשים לבחור דווקא בכם. יש מגוון דרכים לעשות זאת, בין השאר תוכלו להציע שתי ורסיות של האפליקציה – חינמית וכזו שעולה כסף אך משודרגת יותר.

פתחנו לכם את התאבון? קדימה! בואו להיות המפתחים הבאים של אייפון!

5/5 - (2 votes)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

  שם (חובה)

  אימייל (חובה)

  טלפון

  שאלת אבטחה