אפיון אתרים – כל מה שצריך לדעת לפני שבונים אתר חדש
ILS

אפיון אתרים – כל מה שצריך לדעת לפני שבונים אתר חדש

Site characterization

יש המון דברים שחובה לדאוג להם לפני שמבצעים בנייה של אתר חדש לעסק. המטרה של האתר היא שתוכלו לממש את כל השאיפות שלכם הלכה למעשה מבלי להתמהמה יותר מידיי. כאשר מבצעים סדרי עדיפויות מבינים כי השלב הראשוני עוד לפני שיוצאים לדרך הוא אפיון ראשוני. האפיון הראשוני משמעותו בניית התשתית הבסיסית של האתר כדי שיהיה ניתן לקבל הצעת מחיר. כך לא תמצאו את עצמכם מקבלים הצעת מחיר לאתר שלא רלוונטי עבורכם. במצבים רבים אפיון נכון יכול להוזיל עליות, ובו בזמן גם למנוע עליות מיותרות שלא נלקחו בחשבון.

החשיבות של אפיון אתרים

חשוב שתכירו את החשיבות של אפיון אתרים לפני שתקבלו הצעת מחיר על בניית אתר חדש. במרבית המקרים אתרים נבנים לעסקים, עם זאת לא חייב לבנות אתר רק לשם קידום עסק. כל אחד יכול לחשוב על הסיבות שלו לבניית אתר, בהתאם למציאות הקיימת. מדוע מומלץ להכין אפיון ראשוני לצורך הערכת מחיר אצל בעלי המקצוע? כי בזכות אותו אפיון איש המקצוע יבין בדיוק מה השאיפות שלכם. הוא יבין אילו נקודות חשובות לכם בעת בניית האתר, ועל אילו נקודות אתם מוכנים לוותר. אומנם מדובר רק על הערכה ראשונית, אך היא מאפשר לאיש המקצוע לקבל תמונת מצב הגיונית.

דגשים לבניית אפיון נכון לאתר

 • מטרת האתר – לא כל האתרים הם אותו הדבר. מטרת האתר כוללת בתוכה את הסיבה שבגללה החלטתם להקים את האתר. מה היא המטרה שאותה תרצו להשיג על ידי הקמת האתר. יכולים להיות סוגים שונים של אתרים – חנות/ אתר תדמית / אתר בלוג / אחר.
 • קהל – למי מיועד האתר? על מנת לבנות את האתר בצורה טובה ישנה חשיבות להכיר את הגולשים שאליהם הוא מיועד. כל קבוצה של גולשים תחייב אתכם לעשות את ההתאמות הנכונות עבורה. אם לא תתאימו את האתר לגולשים, הוא לא יספק את הסחורה.
 • תיאור האתר במילים – עוד דרך מעולה להסביר לאיש המקצוע את המטרות שלכם. אחרי שתסבירו במילים איך תרצו שיראה האתר וכיצד הוא יפעל, תוכלו להסיר סימני שאלה. כך תוכלו להיות בטוחים כי לא יהיו בעיות אחרי הקמת האתר עצמו.
 • תכולת האתר – כאן תצטרכו לכתוב את כל העמודים שתרצו שיופיעו באתר. אנו מודעים לעובדה כי בהתחלה לא בטוח שתכירו את כל העמודים שתרצו להקים. אך מדובר על העמודים הבסיסיים, אלה שאמורים להוות תשתית לעמודים אחרים.
 • דגשים ורכיבים – כל אתר מביא איתו פרמטרים מיוחדים שניתן לראות רק בו. אתם כבר יודעים כי אתם רוצים להכניס לאתר כל מיני דגשים ורכיבים מיוחדים? התמחור שלהם יהיה מן הסתם שונה. כדי שתקבלו הצעת מחיר רלוונטית יהיה עליכם לציין אותם בצורה ברורה.

קרדיט תמונה freepik

תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

  שם (חובה)

  אימייל (חובה)

  טלפון

  שאלת אבטחה