3 עובדות שיעזרו לך להחליט: האם מתאים לך לעבוד בפיתוח אפליקציות?
ILS

3 עובדות שיעזרו לך להחליט: האם מתאים לך לעבוד בפיתוח אפליקציות?

3 עובדות שיעזרו לך להחליט: האם מתאים לך לעבוד בפיתוח אפליקציות?

עולם פיתוח האפליקציות הוא אחד העולמות התעסוקתיים המתקדמים והמשתלמים ביותר בתקופתנו. אם אתם עוד לא סגורים על מה אתם רוצים לעשות בחיים – כדאי לנסות ולבחון אם גם אתם יכולים להיות חלק מזה. עם זאת, בשביל להחליט החלטה משמעותית כזאת, אתם צריכים לקבל מידע על התעסוקה בתחום ועל האפשרויות בו – ואלו הן 3 עובדות שניתן לכם, בכדי לסייע לכם להבין האם מדובר בתחום תעסוקתי שמתאים לכם.

אפליקציות מובייל ומחשב הן חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים

אפליקציה, או יישום, היא תוכנה ייעודית שנבנית ומשמשת עבור מטרה ספציפית, עם ממשק שנבנה במיוחד עבורה, בהסתמכות על מערכות ההפעלה של המכשיר בו היא מותקנת. סביר להניח שכל אחד מאיתנו משתמש באפליקציות שונות, במספר דו ספרתי, מדי יום. השימוש הנרחב ביותר באמצעי הזה רווח כמובן בעולם המובייל, אך גם כל יישום כזה במחשב האישי הוא אפליקציה לכל דבר ועניין.

אי אפשר לדמיין כיום את חיינו בלי השימוש באפליקציות, החל מרשתות חברתיות, דרך קניות ותשלום על חניה וכלה במשחקים שונים. לכן, ברור מדוע אנשים רבים תוהים אם הם יכולים להצטרף לעולם התעסוקתי של פיתוח אפליקציות – וחשוב להבין בדיוק במה הדבר כרוך.

עובדה ראשונה – ישנם סוגי הכשרה שונים  בתחום פיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות הוא תחום תעסוקתי, שנדרשת הכשרה מקצועית, בסיסית לכל הפחות, בכדי להשתלב בו. לא כל מי שעובד בפיתוח אפליקציות הוא בעל תואר ראשון, ישנם קורסים מקצועיים רבים בתכנות מסוגים שונים, אך אין ספק שמי שסיים תואר ראשון במדעי המחשב ממוסד לימודים נחשב יהיה בעל יתרון משמעותי בשוק התעסוקה הזה. בנוסף, חשוב גם להבין שאין סוג אחד של פיתוח אפליקציות, אלא שמדובר בעולם שיש בו הרבה מאוד תתי תחומים, וזאת כפועל יוצא ממערכות ההפעלה השונות שבהן משתמשים. לכן, לעתים יש צורך גם בהכשרה ספציפית בסוג התכנות שנחוץ לכל עבודה.

עובדה שנייה – אפשרויות התעסוקה בתחום גדלות בקצב אדיר

מבחינה תעסוקתית, עולם פיתוח האפליקציות הוא עולם שגדל אקספוננציאלית. כיום יש צורך ביותר ויותר מפתחי אפליקציות באנדרואיד, במערכות IOS, בג’אווה ובמערכות נוספות רבות. כל תחום כזה גדל בפני עצמו בקצב אדיר, ככל שהשימוש במכשירים השונים תופס נפח גדול יותר בחיי היום יום שלנו. בעולם שבו יותר ויותר עסקים “מסורתיים” מבינים שאין ברירה, ושעליהם לתפעל אפליקציות ייעודיות, איכותיות וחדשניות – התחום הזה צומח לא רק בתוך בועת התכנות, אלא גם במסגרות תעסוקתיות רבות אחרות.

עובדה שלישית – פיתוח אפליקציות דורש מיומנויות טכניות ויצירתיות גם יחד

מה מבדיל בין מפתח אפליקציות שעושה עבודה “שחורה” ובסיסית, לבין מי שמצליחים להתקדם בתחום הזה ולהגיע לתפקידי מפתח בחברות ענק? התשובה לכך נעוצה גם במיומנות הטכנית הגבוהה של המתכנת, אם כי צריך להגיד שמיומנות טכנית יש להרבה אנשים בתחום. יצירתיות מהווה גורם לא פחות חשוב – היכולת לחשוב מחוץ לקופסה, לנתח את חוויית המשתמש ואת הערך המוסף שהאפליקציה מביאה, ולפתח פתרונות מתקדמים וייחודיים בהתאם. הדבר לא פחות חשוב מהיכולת הבסיסית לכתוב שורת קוד.

האם זה מתאים לכם? קבלו את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם

פיתוח אפליקציות הוא תחום עם אפשרויות מאוד משתלמות ומגוונות, אבל באותה המידה מדובר גם בתחום תובעני, שאנשים רבים נכנסים אליו מדי שנה, ושנדרשים בו יצירתיות ומוסר עבודה גבוה. אם זה מתאים לכם, ואתם רוצים לקפוץ על העגלה בעודה ממריאה לחלל, עליכם לחשוב מה מסגרת ההכשרה הנוחה והאיכותית ביותר עבורכם – ולעשות את הצעדים הראשונים שלכם בתחום.

קרדיט תמונה pixabay

תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

    שם (חובה)

    אימייל (חובה)

    טלפון

    שאלת אבטחה