טרנספורמציה דיגיטלית – כי חשוב שתדעו
ILS

טרנספורמציה דיגיטלית – כי חשוב שתדעו

לטובת מי שפחות מעודכן, הטרנספורמציה הדיגיטלית היא למעשה אימוץ שינויים טכנולוגיים. שינויים אלו באים לפתור בעיה ספציפית ואף ליצור הזדמנות עסקית המאפשרת בידול תחרות.

כשמשתמשים בפתרונות של טרנספורמציה דיגיטלית עושים זאת בעיקר כדי להעניק ערך עסקי מהותי עבור ארגונים ולקוחות. הפתרון הטכנולוגי מביא איתו יעילות, חדשנות, ותמיכה רחבה של שיטות איכותיות עסקיות.

על מה מבוססת הטרנספורמציה הדיגיטלית?

הקורונה גרמה להרבה שינויים בעולם, ביניהם, גם הפנמה דיגיטלית שאפשר ומותר ואף רצוי לעשות דברים דרך הרשת.

לא מעט ישראלים עברו לרכישה אונליין במקום להגיע פיזית אל החנויות. אחוזי הרכישה אונליין עלו משמעותית מאז הקורונה, ובנוסף גם פעולות בנקאיות באונליין ועבודות מהבית הפכו להיות לגיטימיות.

כך שאם ישנם מקומות שחשבו שכדאי לעבור לדיגיטל אבל עיכבו את התהליך. הקורונה גרמה לכולנו להבין שבסופו של דבר נעשה טרנספורמציה דיגיטלית לייעול העסק והתאמתו לתקופות נוכחיות.

למה לא צריך לפחד מטרנספורמציה דיגיטלית?

זה נכון שטרנספורמציה היא מילה שכוללת בתוכה לא מעט מידע. ישנם הרבה עסקים וארגונים שלא מבינים עד הסוף מה היא באמת מייצגת. טרנספורמציה דיגיטלית יכולה להיות פעולה של הקמת אתר, או אפילו הפצת תוכן איכותי ברשתות החברתיות. ותתפלאו, גם מענה בדפים העסקיים או בוואטסאפ העסקי.

אנחנו בעידן שבו לקוחות וצרכנים מחפשים פתרונות דיגיטליים ואף שירות לקוחות. ולכן לכל עסק חשוב שתהיה נוכחות דיגיטלית חדשנית ורלוונטית. בין אם בדפי פייסבוק עסקיים, אינסטגרם, GMB, או וואטסאפ.

על מנת שנבין היטב איך אפשר לאפשר את הטכנולוגיה הזו, ניתן דוגמאות:

 • טכנולוגיית ענן

הטכנולוגיה הזו היא רעיון אדיר המאפשר מאגרים משותפים של חומרה, תוכנות, שרתים, אפליקציות ועוד מאגרי מידע בשימוש נגיש. הגישה למאגרים נעשית ברשת, ולכן אין עומס חומרה.

הענן הגיע לעולם לאחר שמפתחים עצמאיים חיפשו דרך לחסוך זמן ומאמץ לרכישה של מאגרי אחסון לניהול חומרה ותשתיות. בענן יש הכל. שירות, תוכנות, מידע ונגישות.

 • בינה מלאכותית

בינה מלאכותית היא שילוב של הנדסה ומדע אדירים העומדים מאחורי תוכנות מחשב ומכונות הפותרות בעיות בדרכים הדורשים מחשבה אנושית. תרגום, זיהוי תמונות, לימוד שפה, חיפוש ואיתור, ואף שירות.

בחיי היומיום שלנו אנחנו אולי לא מודעים לזה, אבל אנחנו כבר משתמשים בבינה מלאכותית. אלקסה, סירי, רשתות חברתיות המציעות לנו מוצרים המותאמים לנו. מנועי החיפוש השונים להם אנחנו רק צריכים לכתוב כמה אותיות והם כבר משלימים לנו חיפוש ועוד.

מערך של בינה מלאכותית הוא למידת ההעדפות שלנו, התאמת תכנים, המלצה על סרטים סדרות או מוזיקה אהובה ועוד. אפילו הבוטים שמגיבים לנו בדפים העסקיים השונים, אף הם, מתוכנתים בבינה מלאכותית איכותית כדי להתאים את עצמם אלינו.

בבנייה של מערך בינה מלאכותית מתאימים את הממשק אל המשתמש, קהל היעד הפוטנציאלי. כך שלא רק שיש כאן טכנולוגיה איכותית המעניקה טרנספורמציה דיגיטלית ענפה. יש כאן ממש התאמה אישית על מנת לגרום לנו נוחות מירבית ולקבל את השירות, או המוצרים שאנו זקוקים להם מהר ככל שניתן.

שימוש יומיומי בטרנספורמציה דיגיטלית

אם כך, הרעיון הבסיסי של הטרנספורמציה הדיגיטלית הוא למעשה חיבור של כל מכשיר שיש לו את היכולות המתאימות לרשת. כך המכשיר יוכל לקבל נתונים ולשלוח אותם. בין אם אנחנו מדברים על חיבור של לא רק מכשירים, אלא אפילו מערכות דיגיטליות של בניין משרדים או של בית חכם. מפעל מחודש או מטוסים ומכוניות.

כי הרי שימוש יומיומי ברשת הוא דבר שכולל את הכל החל משעון חכם, שימוש בבית חכם, שימוש בציוד רפואי ואפילו תנור ומזגן. על כן אין מה לפחד מאותה טרנספורמציה דיגיטלית שבאה להקל עלינו את החיים.

מדובר באופן כללי בחיים דיגיטליים ביומיום אך לא מזיקים אם כי חיים דיגיטליים שמשפרים לנו את השגרה, ומעניקים נוחות.

כך שאם אתם עסק, או אפילו בית שמחפש לעבור לעולם דיגיטלי בלבד, יש לכם את כל הסיבות לכך. כשמדובר בבתים פרטיים שמעוניינים במוצרים דיגיטליים לשיפור איכות החיים ישנן אינספור אופציות. בנושאים פרטיים לא צריך כאן הדרכה מקצועית נרחבת, אם כי פשוט יכולת לאתר את המוצרים או הפיצ’רים הדיגיטליים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר.

אם אנחנו מדברים על טרנספורמציה שהיא אך ורק עסקית, כאן זה כבר עולם אחר לגמרי, שעליו נסביר לרגע בהרחבה.

מהפך דיגיטלי עסקי, במה הוא כרוך?

כשמדובר על מעבר דיגיטלי עסקי, כאן זה כבר סיפור אחר. יש להכין תשתית דיגיטלית, להבין מה היכולות של העסק ולמעשה ליצור תכנית עבודה דיגיטלית לחלוטין. המהפך הזה כולל בתוכו מספר פרמטרים:

 • אבחון העסק ליכולות דיגיטליות

אנשי דיגיטל הם נכס מאד משמעותי לכל עסק. ולכן כשאתם שוכרים אנשי מקצוע או מומחים בתחום, מומלץ שאלו יהיו בחפיפה אחת וגם כימיה טובה אחד עם השניה.

 • יכולת עבודה מהבית

עסק שממתג את עצמו כעסק דיגיטלי הוא כזה שיודע שהוא יכול לתת לעובדים שלו לעבוד מהבית. כך העסק מרוויח לא רק את רווחת העובד, אלא גם עבודה בסיטואציות מורכבות כמו סגר קורונה למשל.

 • הבנה בסיסית בעולם הדיגיטלי

אנחנו לא מבקשים שתהיו עכשיו הכי מומחים שאפשר, אבל כן צריך שתדעו פחות או יותר במה מדובר. ובעיקר, תבינו שהעולם מתקדם והטכנולוגיה הדיגיטלית מתחדשת בכל יום יותר. עם הזמן פשוט לא תוכלו בלי הטכנולוגיה.

תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

  שם (חובה)

  אימייל (חובה)

  טלפון

  שאלת אבטחה