פיתוח אפליקציות אוניברסליות לאייפון ווינדוס
ILS

פיתוח אפליקציות אוניברסליות לאייפון ווינדוס

פיתוח אפליקציות בסביבת ווינדוס

כל שעליכם לדעת בנושא פיתוח אפליקציות בסביבת ווינדוס

לפיתוח אפליקציה בסביבת ווינדוס ישנן יתרונות וחסרונות. ראשית, עליכם לוודא שפיתוח נייטיב (Native) בסביבת ווינדוס מתאים למודל העסקי שלכם.

מזה זמן רב שלמיקרוסופט דריסת רגל בתעשיית ההייטק הודות לפתרונות ה- PC שיש לה להציע. עם התפתחות סביבות העבודה לכיוון המובייל, החברה מוצאת את עצמה נשאבת לעולם המכשירים הניידים. מטרת המאמר הבא היא לספק מבט מאוזן לבחינת הכלים העומדים לרשותך בפיתוח אפליקציות לאייפון בסביבת ווינדוס.

מיקרוסופט בעולם האפליקציות למובייל?

מיקרוסופט נמצאת בעמדה מעניינת: מיקרוסופט דומיננטית ביותר בכל הנוגע לשולחן העבודה אך כמעט ואין לה טביעת אצבע בטלפונים החכמים. נכון להיום, פחות מ- 2.5% מכל הטלפונים הסלולרים שנמכרים מופעלים על ידי ווינדוס מובייל 8. כדי להכניס את הדברים לפרופורציה, יותר אנשים רוכשים מכשירים ניידים מתקפלים (“של פעם”) מאשר סלולרים שמופעלים על ידי ווינדוס. עם זאת, חשוב לציין שמיקרוסופט רחוקה מלהיות שאננה כשמדובר בעולם המובייל.

מנכ”ל מיקרוסופט הנוכחי (סאטיה נאדלה), הצהיר הצהרה מעניינת כשהפך למנכ”ל החברה ב- 2014 וציין כי מיקרוסופט היא חברה ששמה לה את המובייל ושירותי הענן בראש סדרי העדיפויות.

בכך, נאדלה מתכוון שמיקרוסופט מתמקדת באופן שווה על מוצרי ענן וניידים, במקביל להמשך פיתוחים בנישת שולחן העבודה והשרתים. המטרה הסופית היא שמיקרוסופט מניעה לקוחות לשירותי ענן כמו ‘Visual Studio Online‘ ו- ‘Azure‘. פיתוח מובייל חשוב לא פחות אך ההתמקדות היא לא רק על חומרה. השינויים הדרמטים שערכה מיקרוסופט כוללים:

 • אפליקציות ייעודיות לאופיס זמינות כרגע במכשירי אייפד, אייפון, אנדרואיד ואנדרואיד טאבלט.
 • מיקרוסופט הפכה לחברת מכשור ומשיקה טלפונים וטאבלטים.
 • ווינדוס 10 מאגדת את כל המכשירים בפלטפורמה אחת (מובייל, טאבלט, שולחן עבודה ו- Xbox).

אפליקציות אוניברסליות (Universal apps) תהיינה המפתח להצלחת ווינדוס 10

ראשית להגדרה: “אפליקציה אוניברסלית היא אפליקציה שפועלת על אייפד ואייפון. לאייפד יש את האפשרות לטעון את רוב האפליקציות לאייפון כשהוא מוגדר ב”מצב תאימות”. כאן נכנסת לתמונה האפליקציה האוניברסלית – היא נועדה במיוחד להתמודדות עם גדלי המסך השונים של האייפדים והאייפונים.

לא משנה כמה נהדרת מערכת ההפעלה, או אפילו כמה מדהימים המכשירים עליהם היא פועלת, אף פלטפורמה לא יכולה לשרוד ללא מבחר רחב של אפליקציות. אחד האלמנטים המכריעים באסטרטגיה של מיקרוסופט במטרה לשמר את הדומיננטיות של ווינדוס בשולחן העבודה ולספח לעצמה חלק הוגן משוק הניידים הוא פלטפורמת האפליקציות האוניברסליות.

בשנת 2015, במהלך ‘תערוכת המובייל העולמית’ (Mobile World Congress) שנערכה בברצלונה, מיקרוסופט הרחיבה על חזונה לפלטפורמת האפליקציות האוניברסלית. ההרצאה כללה הסבר על שלושת היתרונות באפליקציות האוניברסליות: התמודדות עם גדלי מסכים חוצי פלטפורמות, חוויית שימוש ייחודית, והחזר מקסימלי על השקעת המאמץ לפיתוח אפליקציות.

בפוסט שהתפרסם מאוחר יותר, הוסבר על ידי מנכ”ל מיקרוסופט כיצד מתכוונת החברה לעבור תהליך אבולוציוני, לצורך התאמה עם דפוסי ההתנהגות של לקוחות שבאים באינטראקציה עם מכשירי מובייל. מה שהחל כסביבה של אפליקציות נייטיב ייחודיות ואתרי אינטרנט לניידים, התכנס לדרישת חוויה חלקה יותר על פני שלל פלטפורמות.

מדברי המנכ”ל: “מטרת ווינדוס 10 היא לאפשר לך ולקוד שלך להשיג יותר וללכת רחוק יותר עם פלטפורמה חדשה שנועדה למקסם ולהרחיב את ההשקעות הקיימות שלך, הן בקידוד והן בכישוריך.”

מטרת פלטפורמת האפליקציות האוניברסליות של מיקרוסופט היא למזג עולמות שהיו נפרדים עד כה. אפליקציה אוניברסלית תעבוד על גבי מחשב נייח וסמארטפון או טאבלט – להענקת חוויה עקבית לא משנה באיזה מכשיר משתמש הלקוח.

גמישות האפליקציה האוניברסלית

במקביל, האפליקציה האוניברסלית גמישה דיה כדי לספק אינטראקציה מותאמת אישית בהתבסס על גדלי מסך והכלים השונים שזמינים בכל מכשיר. חוויית משתמש גמישה מתאימה את פריסת המסך ושליטת המשתמש בהתבסס על הגודל והיכולות של המכשיר עליו פועלת האפליקציה. האפליקציה עצמה תישאר אותו הדבר, אולם האופן שבו הלקוח בא במגע עמה ישתנה משולחן עבודה עם עכבר ומקלדת לטאבלט עם מסך מגע.

גולת הכותרת של פלטפורמת האפליקציה האוניברסלית היא היכולת למקסם את ההחזר על ההשקעה עבור מפתחי אפליקציות. היום, פתחים נדרשים לפתח אפליקציה עבור מחשבי ווינדוס, ואחת נוספת עבור מכשיר הוונדוס פון, ואולי אפילו עוד אחת עבור טאבלט של ווינדוס. מדובר בלא מעט זמן ומאמץ מבוזבזים רק לטובת הרחבת האפשרויות של אפליקציה שכבר פותחה.

כמו כן, פיתוח עבור פלטפורמת האפליקציות האוניברסליות של ווינדוס מגביר את פוטנציאל התפוצה של האפליקציה. עולם המחשבים, הניידים והטאבלטים של ווינדוס הוא שוק רחב שמספק למפתחים סיכויים טובים יותר להצלחה.

חשוב לציין שמוקדם מידי להעריך כיצד כל רעיון האפליקציה האוניברסלית יתפתח. אילו היישום וחוויית המשתמש יתקרבו לחזון שמיקרוסופט מציירת, פלטפורמת האפליקציה האוניברסלית תשנה את כללי המשחק, ועשויה אף להסיט את השוק לטובתה של מיקרוסופט.

לפרטים נוספים בנושא פיתוח אפליקציות לאייפון, תיאום פגישה והצעות מחיר, צור עמנו קשר עוד היום. ג’יאפס פיתוח אפליקציות.

5/5 - (3 votes)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

  שם (חובה)

  אימייל (חובה)

  טלפון

  שאלת אבטחה