כיצד מציאות רבודה מחוללת מהפכה בחוויית המטייל
ILS

כיצד מציאות רבודה מחוללת מהפכה בחוויית המטייל

פיתוח אפליקציית מציאות רבודה לתיירות

כיצד מציאות רבודה מחוללת מהפכה בחוויית המטייל

תיירות זו תעשיה פורחת, וגם חלק אינטגרלי מהחברה המודרנית. התיירות של ימינו היא מקור הכנסה לאומי משמעותי במדינות רבות. היא מהווה 30% מהמסחר בשירותים בעולם, ו- 6% מסך הייצוא של טובין ושירותים. היא יוצרת הזדמנויות העסקה רבות בענפי השירותים במשק אשר קשורים לתיירות.

כאשר אתם מתכננים טיול מושלם, אתם צריכים לעשות סידורים רבים, כגון נסיעה, לינה, אוכל, העברה, וכו’. עם עלייה במספר משתמשי הסמארטפונים, השיטה המסורתית לתכנון הטיול לאט לאט מתחילה להתיישן. כיום בלחיצת אצבע אתם יכולים לקבל את כל המידע הנדרש על מקום מסוים בו אתם מתכוונים לבקר, כדי שתוכלו לתכנן בהתאם.

האם לא תופתעו אם תוכלו לערוך סיור וירטואלי במקום בו אתם מתכננים לבקר? דבר כזה אפשרי רק באמצעות AR (קיצור: ‘augmented reality‘). הקרבה של מידע דיגיטלי לסביבה האמיתית של המשתמש מכונה מציאות רבודה. לא כמו מציאות מדומה שמציגה סביבה מלאכותית, מציאות רבודה משתמשת בסביבתו של המטייל בזמן אמת ומוסיפה לתוכה מרכיב תלת ממדי.

מציאות רבודה עוזרת ליצור מהפכה בחוויית הטיול שלכם בכך שהופכת אותה למעניינת ואינטראקטיבית יותר. ענפים רבים אחרים כבר גילו את המציאות הרבודה והשתמשו בה לצרכי שיווק. להלן כיצד התיירות יכולה להשתמש בה. קראו כעת כדי להבין את הדרכים השונות בהן טכנולוגיית AR יכולה לעזור לתעשייה הפורחת הזאת למשוך את לקוחותיה.

פיתוח אפליקציות מציאות רבודה לתיירות
מקור: mediaindia.eu

1. בחירה והזמנה של חדר בבית מלון

כאשר אנו מתכננים טיול, אנו תמיד מוודאים כי אנו לנים במלון הטוב ביותר, אשר מכיל את כל המתקנים והשירותים ההכרחיים. ביצוע הזמנה באמצעות טלפון או דוא”ל לא באמת מבטיח לכם את המתקנים בבית המלון. אך עם AR אתם יכולים בקלות לקבל מבט תלת-ממדי על החדר או על סביבת המלון בו אתם מתכננים להישאר. זה עוזר לכם לבחור את חדר המלון שלכם בצורה מושלמת.

2. גישה קלה למידע חשוב

כאשר אתם מטיילים במקום חדש, אתם צריכים לקבל את כל המידע החשוב על אותו המקום, כמו המקומות בהם אתם יכולים למצוא את האוכל הטוב ביותר על פי בחירתכם, בתי מרקחת, או מקומות בהם כדאי לכם לבקר באותו האזור, ועוד. עם עלונים או חוברות בלבד אתם לא יכולים לקבל הבנה ברורה על המקום. אך במקביל בעזרת מציאות רבודה, אתם יכולים בקלות לקבל את כל המידע על המקום ישירות במכשיר הנייד שלכם בעודכם מטיילים.

מאחר ואתם יכולים להשתמש במציאות רבודה באמצעות המכשירים הניידים שלכם, זה מאוד פשוט ונייד. בעודכם מטיילים אתם יכולים לקבל מידע על מסעדות ומקומות בקרבת מקום יחד עם הביקורות עליהם. לא רק זה, אתם יכולים גם לקבל מידע על תחזית מזג האוויר במקום המסוים הזה. חברות תיירות יכולות להשתמש ב- AR למטרות שיווק וקידום על-ידי העצמת החוברות והעלונים שלהן. זה יהפוך את כל התהליך לאינטראקטיבי ומעניין יותר.

3. מספקת ניווט בזמן אמת

ככל הנראה זה האתגר הגדול ביותר לטייל בעולם לא מוכר ללא מידע על כבישים או כיוונים. אך עם AR הבעיה הזאת נפתרת בקלות. AR מספקת לכם מפות עם תוספות של מרכיבים דיגיטליים, כמו חצים בולטים להוראות הגעה, תמונות של ציון דרך פופולרי באזור, כדי שתוכלו להגיע בקלות ליעד הרצוי מבלי ללכת לאיבוד במהלך הטיול.

פיתוח אפליקציות מציאות רבודה לתיירות
מקור: imascono.com

4. עוזרת בתרגום שפות

שפה תמיד מהווה מגבלה עבורנו כאשר אנו מטיילים במקום חדש. בכל פעם שאנו לא מבינים את השפה המקומית באותו המקום, אנו מתקשים לתקשר. עם טכנולוגיית המציאות הרבודה, גם הבעיה הזו נפתרת. AR תשמש עבורכם כמתרגם בזמן אמת. אתם יכולים בקלות לסרוק שלטים, תפריטים או מידע חשוב במקומות ציבוריים דרך יישום ה- AR שלכם, וזה יתורגם לשפת האם שלכם.

5. מדריך סיור בזמן אמת

ביקורכם במקום לא יהיה מושלם אם אתם לא מכירים את ההיסטוריה של אותו המקום או עובדות מעניינות על המקום. מציאות רבודה יכולת לספק לכם את שירותיו של מדריך סיור בזמן אמת במכשיר הנייד שלכם. אתם יכולים לסרוק כל אנדרטה או פסל או מבנה אדריכלי ולראות את המידע החשוב על אותו המקום. כך שאין צורך לחפש מדריך סיור.

פיתוח אפליקציות מציאות רבודה לתיירות
מקור: myorpheo.com

6. מידע על מסעדות ואפשרויות בידור אחרות

אוכל זה כנראה דבר חשוב שיש לחשוב עליו כאשר נמצאים רחוק מהבית. כמו כן, כאשר אתם מטיילים במדינה זרה, סביר להניח שאתם מתרגשים לטעום את המאכלים הלאומיים של אותו המקום. גם לכל מידע שכזה על מסעדות ניתן לקבל בקלות גישה דרך מציאות רבודה. כמו כן אתם יכולים ללמוד על הנחות וארוחות עסקיות אשר זמינות במסעדות ספציפיות באותה נקודת הזמן. מלבד למידע על מסעדות, אתם יכולים גם לקבל גישה למידע על פארקי שעשועים ומגוון של מקומות בידור באזור.

עד היום, אולי הדוגמה המוצלחת ביותר לשימוש במציאות רבודה בתיירות פותחה על-ידי הלשכה למים נקיים של סנט פטרבורג, אשר השתמשה ב- AR כדי להציע חוויה תלת ממדית מתקדמת לתיירים פוטנציאליים. הפרויקט כונה “טיול תלת ממדי בשני אוצרות”. מסע הפרסום הייחודי הזה התאפיין במדריך סיור, אשר סיפק תצוגה מקדימה משכנעת ואינטראקטיבית לחופים ולמוזאונים המפורסמים בעולם.

ממשלת הודו גם התחילה לקדם את ענף התיירות על-ידי שימוש במציאות רבודה. המדינות קראלה וגוג’אראט כבר יישמו AR בתיירות. בגוג’אראט, מפותחים פארקי שעשועים משוכללים אשר מתאפיינים באטרקציות, מתקני שעשועים וחוויות המבוססות על מציאות רבודה ומציאות מדומה. בעוד שבקראלה, הוסיפו סרטוני מציאות רבודה באתר האינטרנט של העיר, אשר מציגים את הנופים היפים והיסודות התרבותיים של קראלה.

אנשים מטיילים מסיבות רבות, למשל בשביל להתאוורר, לחדש נעורים ולרענן את המחשבות שלהם. תיירות עוזרת למטיילים לחקור חוויות וליהנות מיעדים במדינה שלהם ובמדינות אחרות. תיירות, בהיותה תעשייה פורחת, ו- AR, בהיותה כלי נהדר בידי המשווק, יכולות להשתלב ביחד כדי ליצור חוויה קסומה עבור המטיילים.

ליעוץ מקצועי לפיתוח אפליקציות מציאות רבודה, פנו אל המומחים בפיתוח אפליקציות בישראל, צוות Gapps פיתוח אפליקציות.

5/5 - (1 vote)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

    שם (חובה)

    אימייל (חובה)

    טלפון

    שאלת אבטחה