תוכנות ios 11 מומלצות לפרויקט פיתוח אפליקציות
ILS

תוכנות ios 11 מומלצות לפרויקט פיתוח אפליקציות

ios 11

תוכנות ios 11 מומלצות לפרויקט פיתוח אפליקציות

הציפייה ל- iOS 11 הגיעה לשיאה מאז קיום כנס המפתחים העולמי ביוני 2017. מערכת ההפעלה החדשה למובייל שמפעילה את מכשיר ה- iPhone וה- iPad הפכה לזמינה ב- 19 לספטמבר והיא הביאה עמה שורה של תכונות חדשות ומרשימות.

Apple מציעה עסקאות עמית לעמית (peer to peer) עם Apple Pay, חנות אפליקציות בעלת עיצוב חדש ושיפורים במציאות רבודה עבור משתמשים בכל מקום בעולם. בעוד שהתכונות החדשות פונות בעיקר לצרכן, יש לא מעט חדשות מרגשות גם עבור מפתחי iOS. החל מתוספות כגון גרור ושחרר, עד ARKit וכלה בשיפורים במסגרות הקיימות, ב- iOS 11 יש משהו חדש עבור כל סוג של אפליקציה.

להלן רשימה של התכונות החדשות והמרשימות ביותר אשר זמינות ב- iOS 11 שאותן מפתחי אפליקציות צריכים לקחת בחשבון כדי להישאר רלוונטיים בשוק האפליקציות התחרותי:

SiriKit

כיום אפליקציות יכולות להציע אפשרויות לביצוע עסקאות בעזרת השליטה הקולית של Siri. זה שימושי במיוחד באפליקציות בנקאיות, מאחר שמשתמשים יכולים לבקש מ- Siri להעביר כסף, לצפות בעובר ושב שלהם, או אפילו לשלם חשבונות. יתרה מזאת, כעת Siri יכולה להרכיב רשימות, כגון רשימת קניות או רשימת מצרכים בתוך אפליקציה קמעונאית.

ניתן לראות בברור שהקול הופך לממשק הכרחי מאחר שהוא מציע למשתמשים שפע של יתרונות. הרעיון של עוזר אישי שמסייע בהתמודדות עם המטלות היום יומיות הופך למושך יותר בעיני משתמשים בכל רחבי העולם. יחד עם זאת, אפליקציות חכמות אינן מוגבלות לעוזרים דיגיטליים בלבד, ניתן להשתמש בהן גם למגוון מטרות, החל מאבטחה וכלה במסחר אלקטרוני. כיום, חברות רבות מטמיעות בינה מלאכותית באפליקציות המובייל שלהן כדי לשנות את חוויית הלקוח. מזה מספר שנים שילוב של בינה מלאכותית משפיע באופן משמעותי על פיתוח אפליקציות, החל מה- Siri של Apple, ויש לו את הפוטנציאל להתקדם רחוק מאוד בשנים הקרובות. תמיכה ב- SiriKit צריכה להיות העדיפות העליונה של מפתחי אפליקציות מאחר שהביקוש לשילוב קול הולך וגדל.

למידת מכונה ובסיס לפיתוח ראייה ממוחשבת

ב- iPhone החדש Apple מתמקדת בלמידת מכונה ומקלה על מפחתים להצטרף לשימוש בטכנולוגיה החדשה. ב- iOS 11 קיימות תוספות רבות לבסיס לפיתוח הראייה הממוחשבת החדשה כמו גם ל- Core ML, ערכת כלים שמאוד מקלה על מפתחים בשילוב מודלים של למידת מכונה בתוך האפליקציות שלהם. השימוש בבסיס לפיתוח ראייה ממוחשבת של iOS 11 יכול לנוע מזיהוי טקסט, ברקוד, פנים וציון דרך למעקב אחר עצמים ורישום תמונות.

הבסיס החדש של למידת מכונה, שנקרא Core ML, נועד לתמוך במגוון רחב של מודלים ולא רק לבחון תמונות. בדומה, ספריית TensorFlow Lite, עליה הוכרז ב- Google I/O, פועלת במכשירים כפתרון חלופי לפעולה בענן. בניגוד, Apple התמקדה ב- Core ML כך שיעבוד במיוחד במכשירים שלה עם מוצרים כגון Siri ועם המצלמה. המיקוד בלמידת מכונה מניע סוג חדש לחלוטין של אפשרויות באפליקציות מובייל.

ARKit

ARKit היא ערכת כלים למפתחים שמאפשרת לאפליקציות להכיל בסיס מקומי למציאות רבודה. הערכה מאפשרת לאפליקציות להשתמש בראייה ממוחשבת לזיהוי עצמים, ועל גבי התצוגה ניתן להציב עצמים מדומים אשר מודעים להקשר.

נאמר שכעת ARKit היא הפלטפורמה הגדולה ביותר בעולם למציאות רבודה, לאחר השקת iOS 11.

השאלה שאותה אנשים רבים שואלים כיום היא מי יכול להרוויח מהמציאות הרבודה? המציאות הרבודה הייתה קיימת באפליקציות שנים רבות לפני ההמולה סביב PokemonGO. בעיקרון, כל אפליקציה שמכילה מרכיב של “העולם האמיתי” יכולה להפיק תועלת ממציאות רבודה.

עמוד המוצר ב- App Store

אחת התכונות החשובות ביותר של iOS 11 היא העיצוב המחודש של חנות האפליקציות, ובפרט עמוד המוצר החדש שמעניק למפתחי אפליקציות ומשווקים דרך חדשה לחלוטין לשווק את האפליקציות שלהם באמצעות הצגת התכונות והשימושיות של האפליקציה. להלן מספר שינויים משמעותיים שנעשו ב- App Store אשר יגדירו מחדש את האופן שבו משתמשים מוצאים ומורידים אפליקציות:

שם האפליקציה: במשך זמן רב, Apple נלחמה בשמות עמוסים במילות מפתח שנראו רק באופן חלקי בחנות האפליקציות. במקור, הוקצו 255 אותיות לכל היותר לשם האפליקציה. לפני שנה המספר קטן ל- 50 אותיות. וכיום ירד ל- 30 אותיות בלבד.

“המשמעות של קידום אפליקציות בחנות אפליקציות היא לא רק שימוש במילות מפתח ותמונות, אלא שכנוע היחיד בכך שכדאי לו להוריד את האפליקציה שלך. השיטות החובבניות האלה להעמסת מילות מפתח אינן עובדות יותר. למה? בגלל שהדבר החשוב ביותר שאותו Apple עשתה הוא עדכון אופן הפעולה של החיפוש ב- App Store.” – קת’רין קוסמידס, מנהלת שיווק ב- SummitSync.

כיום ההזדמנות לשלב מילות מפתח בשם האפליקציה הפכה למוגבלת אף יותר, לכן חשוב יותר מתמיד לבחור את מילת המפתח העיקרית הנכונה שתיכלל בשם האפליקציה שלך. כמו כן, שם האפליקציה צריך להתקשר ישירות למטרת האפליקציה שלך, ואם זה לא כך, האפליקציה שלך עשויה לקבל דחייה מה- App Store.

כותרת משנה: כותרת המשנה של האפליקציה מאפשרת לך לשדר את הצעת הערך שלך בתור הרחבה של שם האפליקציה. ב- iOS 11 קיימת כותרת משנה חדשה בת 30 אותיות לכל היותר שיכולה להכיל מילות מפתח. כותרת המשנה של האפליקציה מופיעה מתחת לשם האפליקציה ב- App Store. תשתמש בשדה הזה כדי להעביר את ערכה של האפליקציה שלך בצורה תמציתית ככל הניתן ותבטיח לכלול כמה מילות מפתח טובות כדי לקדם את האפליקציה שלך בחנות האפליקציות החדשה.

“עבור אפליקציות קיימות שמכילות יותר מ- 50 אותיות בשמות שלהן, רק 30 האותיות הראשונות ייחשבו כמילות מפתח על ידי החיפוש ב- App Store אחרי שתשתמש גם בשדה כותרת המשנה של האפליקציה. זאת ההזדמנות שלך לתאר את האפליקציה שלך ולשדר את הערך המוסף שיש לה בהשוואה לכל דבר אחר שקיים בשוק.” – סנג’יי מלוטרה, מנהל טכנולוגיה ראשי ב- Clearbridge Mobile.

דירוגים: מספר שינויים חשובים נעשו באופן שבו ה- App Store מציגה את הביקורות והדירוגים ומתמודדת איתם, כאשר הם זוכים לחשיבות מאוד גדולה.

ב- iOS 10 ובגרסאות קודמות, ב- App Store הוצג הדירוג הממוצע של הגרסה הנוכחית של האפליקציה. אך בכל פעם שהתפרסם עדכון, הדירוג הממוצע של האפליקציה התאפס לחלוטין. זה, בתורו, מנע ממשיקי אפליקציות רבים לפרסם עדכונים. ב- iOS 11 יוצג הדירוג הממוצע הכולל.

כמו כן, מפתחים יוכלו להחליט מתי לאפס את הדירוג הממוצע של האפליקציה. זה מאפשר למפתחים למחוק דירוגים גרועים כדי שהדירוג ישקף כראוי את האיכות הנוכחית של האפליקציה. וחשוב מכל, אתה צריך לוודא שהאפליקציה שלך מתפקדת כראוי וללא תקלות לפני שתבקש לדרגה. תחפש את הרגעים שבהם המשתמשים הכי צפויים להרגיש שבעי רצון מהאפליקציה שלך, למשל אחרי שהם השלימו פעולה, הישג או משימה.

בנוסף, Apple הודיעה כי ב- iOS 11, למפתחים לא תהיה יותר אפשרות לבקש ממשתמשים לדרג את האפליקציות שלהם אלא אם הם משתמשים בבקר דירוגים מובנה. הבקר מהווה חלק מערכת כלים לפיתוח עבור iOS שמכונה ה- SKStoreReviewController.

החידוש המתבקש של חנות האפליקציות החדשה ב- iOS 11 מסייע למפתחים בנראות האפליקציה, מאפשר להם לשווק בצורה טובה יותר את המוצרים שלהם ולהביא למשתמשי iOS אפליקציות רלוונטיות. אלה רק כמה מהשינויים שנעשו בעמוד המוצר החדש, אשר מצביעים על ניסיונה של Apple לשפר את חוויית המשתמש הכוללת ולהקל על המשתמשים במציאת מבוקשם.

השקה מדורגת של עדכונים עבור ה- App Store

תוספת מרשימה לעדכוני ה- App Store היא “ההשקה המדורגת” החדשה. עד כה, Apple דרשה שעדכון אפליקציה יגיע לכל המשתמשים בו זמנית.

השקה מדורגת יכולה להביא תועלת למפתחי אפליקציות בכמה דרכים. בעיקר, היא יכולה לעזור ביצירת נקודת מבט שתעזור לך לבחון את שביעות רצונם של המשתמשים מתכונה מסוימת לפני השקת העדכון לכלל המשתמשים. כמו כן, מנקודת מבט שיווקית, ההשקה ההדרגתית מאפשרת להשיק עדכון לאזור יידועי בזמנים מוגדרים.

הודעות Push משופרות

כעת ב- iOS 11 אפליקציות מאפשרות לבצע פעולות עם הודעות Push כאשר המסך של המכשיר נעול. עכשיו המשתמשים יכולים לסמן “לייק” או להגיב לתמונות או סרטונים מבלי לפתוח את האפליקציה. במקרים מסוימים, משתמשים יכולים גם להפוך הודעות מסוימות לפרטיות. זה מביא את חוויית המשתמש לשלב חדש לחלוטין, כאשר משתמשים יכולים לבצע פעולות בתוך תוכן האפליקציה בלי לפתוח אותה לשם כך.

Apple Pay

שירות Apple Pay הוא גם תכונה חדשה ומרשימה שקיימת ב- iOS 11. בדומה ל- Samsung Pay, Apple Pay מאפשר למשתמשים להעביר את כספם לחברים ולמשפחה. כעת משתמשים יכולים לפתוח את Apple Pay בעזרת אפליקציית הודעות ולשלוח כסף מכרטיסי האשראי שלהם. מה שיותר מרתק הוא שהשירות גם תומך בפקודות הקוליות של Siri.

צ’אט עסקי

כעת, הודות לאפליקציית iMassage החדשה ב- iOS 11, משתמשים יכולים לבצע קניות, לקבוע פגישות ולקבל שירות לקוחות. הדחיפה הזאת ליצירת קשר עם עסקים בזמן אמת מטפלת בביקוש הגבוה לקבלת שירות לקוחות מידי ומותאם אישית.

תכונה דומה קיימת גם ב- Facebook Messenger, אך Apple לא מצריכה חשבון ברשת חברתית. לקוחות יכולים לחפש עסק ב- iOS בעזרת Safari, Maps או Siri, ומכל אחד מהשירותים האלה הם יכולים לפתוח iMessage ולשוחח עם העסק. לפי Apple, “צ’אט עסקי מסייע לך לבנות מערכות יחסים עקביות וארוכות טווח עם הלקוחות שלך.” נראה ש- Apple מעניקה למפתחים גישה רבה יותר ללקוחות מאחר שהיא מזהה את החשיבות במתן שירות ללקוח בזמן אמת.

גרור ושחרר

היתרון העיקרי בגרור ושחרר הוא הסיוע למשתמשים בביצוע משימות רבות במקביל. כעת משתמשים יכולים להזיז תוכן בתוך אפליקציות או בין אפליקציות בזמן שהם משתמשים ביד השנייה שלהם כדי לתמרן אפליקציות תוך כדי גרירה. משתמשים יכולים אפילו להשתמש במערכת ה- Dock החדשה כדי להפעיל אפליקציות אחרות תוך כדי גרירה. מפתחים יכולים להפוך כל דבר לבר-גרירה, החל משכבות ב- Photoshop וכלה בעצמים בתוך משחק.

עם זאת, פונקציית גרור ושחרר ב- iPhone לא תעבוד באותה הצורה כמו שהיא עובדת ב- iPad.

מהדר חדש לשפת Swift ב- Xcode 9

יתכן ש- Xcode 9 הוא גרסת ה- Xcode המרשימה ביותר שקיימת עבור מפתחים מאחר שהוא מגיע עם מגוון של אפשרויות חדשות לצד ה- iOS 11.

הגרסה הזאת מרתקת בעיקר עבור מפתחים, במיוחד השנה, מאחר שהיא כוללת מהדר חדש לחלוטין שנכתב במיוחד עבור שפת Swift. Apple הודיעה כי המהדר החדש הזה ישפר את זמני הבנייה וקידוד הקובץ, שתי נקודות התורפה העיקריות של המפתחים. עדכון ה- Xcode יניע אימוץ בקרב מפתחים ויעודד פיתוח של שפת Swift מאחר שנאמר שהוא ישפר את היעילות ובכך יחסוך לחברות עלויות וזמני פיתוח.

מחשבות אחרונות

Apple סיימה באופן רשמי את תמיכתה באפליקציות של 32 bit. לכן וודא שהאפליקציה שלך עובדת כראוי ואין לה בעיות תאימות ל- iOS 11. אפליקציות רבות מדי מצטופפות ב- App Store ומקשות על משתמשים למצוא את מבוקשם. ניתן לראות בברור ש- Apple מתמקדת באיכות האפליקציות ולא בכמות, מאחר שהיא הכריזה שישנם 500 מיליון מבקרים שבועיים ב- App Store שעד היום הורידו יותר מ- 180 מיליארד אפליקציות. עבור משיקי אפליקציות פעילים וחברות שמעוניינות להשיק אפליקציה, אלה חדשות נהדרות מאחר שיהיו הרבה פחות אפליקציות מקולקלות ובלתי מעודכנות, מה שיביא לחשיפה טובה יותר של אפליקציות איכותיות.

רשימה זאת של תכונות עוצמתיות אותן Apple השיקה ב- iOS 11, כגון Core ML, ARKit, בסיס לפיתוח ראייה ממוחשבת, גרור ושחרר וכן האלה, מציגה שדרוגים חדשים שאותם עליך לקחת בחשבון כחלק מהאפליקציה שלך. כעת זהו תפקידם של מפתחי iOS לבנות אפליקציות שמתאימות ל- iOS 11 ומציעות למשתמשים חוויית משתמש כוללת טובה יותר.

5/5 - (1 vote)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

    שם (חובה)

    אימייל (חובה)

    טלפון

    שאלת אבטחה