מהי שפת HTML5 ומדוע היא חשובה?
ILS

מהי שפת HTML5 ומדוע היא חשובה?

פיתוח אפליקציות HTML5

מהי שפת HTML5 ומדוע היא חשוב בפיתוח אפליקציות?

HTML5 היא חידוש של HTML (ראשי תיבות: ‘Hypertext Markup Language‘), שפת התכנות הסטנדרטית לתיאור תוכן ונראות של דפי אינטרנט.

שפת HTML5 פותחה כדי לפתור בעיות תאימות שמשפיעות על התקן הנוכחי (HTML4). אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין HTML5 לגירסאות התקן הקודמות הוא שה- HTML הישן דרש תוספים וממשקי תכנות יישומים, או באנגלית: API (ראשי תיבות: ‘application program interface‘) – זו הסיבה שדף אינטרנט אשר הוקם ונבדק בדפדפן אחד עשוי שלא להיטען כראוי בדפדפן אחר. HTML5 מספקת ממשק משותף אחד שהופך טעינה של אלמנטים לקלה יותר. לדוגמה, אין צורך בהתקנת תוסף ‘פלאש’ (Flash) כשמדובר ב- HTML5 משום שהאלמנט יוכל לפעול מעצמו.

אחת המטרות העיצוביות בשפת HTML5 היא לתמוך במולטימדיה על גבי מכשירים ניידים. תכונות תחביריות חדשות פותחו על מנת לתמוך בקונספת הטכנולוגי, כגון תגי וידאו, אודיו ועוד. כמו כן, HTML5 מציעה תכונות חדשות שביכלתן לשנות לחלוטין את הדרך בה משתמשים באים במגע עם מסמכים:

 • גמישות משופרת הודות לכללי ניתוח חדישים.
 • מאפיינים חדשים.
 • ביעור תכונות מיושנות ו\או מיותרות.
 • יכולות גרירה ושחרור ממסמך HTML5 אחד למשנהו.
 • עריכה לא מקוונת (Offline).
 • שיפור הודעות.
 • כללי ניתוח מפורטים.
 • תקן אחיד לאחסון נתונים במסד נתונים SQL (מה שנקרא, Web SQL).

HTML5 אומצה על ידי קבוצת העבודה החדשה של קונסורציום האינטרנט העולמי (W3C) בשנת 2007. הקבוצה פרסמה טיוטה פומבית ראשונה של HTML5 בינואר 2008. נכון להיום, HTML5 אומצה בצורה נרחבת ומשמשת פלטפורמה סטנדרטית לפיתוחי אפליקציות מובייל היברידיות, Web ועוד.

מהן אפליקציות HTML5?

בעיקרון, אפליקציית HTML5 מאמצת את כל התכונות החדשות והמנצנצות של שפת HTML5 ליצירת חוויה המדמה שימוש באפליקציה. משמעות הדבר היא אחסון נתונים Offline, פונקציונליות מירבית והתנהגות כמו אפליקציה אמיתית במקום תוכן לעיון בלבד. כל אחד מאיתנו עושה שימוש באפליקציות web כבר היום – ג’ימייל לדוגמה. לג’ימייל יש גרסת HTML5; אם תבקר בג’ימייל דרך מכשיר האייפון או האייפד שלך, תוכל לראות איך נראית האפליקצייה.

מתי להימנע משימוש בשפת HTML5?

אתה ודאי שואל מדוע מומלץ שתשתמש בשפת HTML5 במקום פלאש, Objective-C, Silverlight או כל סוג אחר של סביבת מובייל מכוונת? ראשית, ישנן מספר סיבות לא להשתמש ב-HTML5:

 • למשל, אם הנך עומד לפתח מערכת תלת-מימד (3D) עדכנית, לא מומלץ להשתמש ב-HTML5. השפה פשוט לא מכילה את ספריות הגרפיקה העשירות שנחוצות לפיתוח משחקים אינטנסיביים; עם זאת, יש שמועות שעובדים על פיתוח סטנדרטים שיאפשרו הרצת תלת-מימד בדפדפנים.
 • אם ישנו צורך בשימוש במצלמת המכשיר הנייד, HTML5 לא תהיה בחירה טובה כל כך. עם זאת, ישנן דרכים לעקוף את הבעיה ופיתוחי סטנדרטים עתידיים אמורים לספק מענה הולם בעתיד הלא רחוק.

בעוד ישנם מקרים ספציפיים בהם מומלץ שלא להשתמש ב-HTML5, אפליקציות רבות שמפותחות כיום עבור מערכות iOS ואנדרואיד עובדות מצוין ב- HTML5.

להתקשרות עם צוות פיתוח אפליקציות Gapps , אל תהססו ליצור עמנו קשר.

5/5 - (3 votes)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

  שם (חובה)

  אימייל (חובה)

  טלפון

  שאלת אבטחה