אפליקציות מומלצות לניהול עסק
ILS

אפליקציות מומלצות לניהול עסק

אפליקציות מומלצות לניהול עסק

אפליקציות מומלצות לניהול עסק – אבטחה, קשרי לקוחות, ניהול ועוד

אפליקציות מומלצות לניהול עסק, כמו דברים רבים אחרים בחיינו, עברו מהפיכה בעקבות השינויים הטכנולוגיים של המאה האחרונה. כיום לעסקים רבים, במיוחד עסקים קטנים, אין צורך בשירותי משרד ובכוח אדם נלווה. אחד הכלים העיקריים שדרכם מנוהל היום בית עסק הוא הטלפון הנייד. אך מלבד האפשרות לזמינות מלאה בכל עת, מספק גם הטלפון הנייד שירותים נוספים באמצעות האפליקציות השונות הקיימות בשוק. במאמר זה נסקור את מגוון האפליקציות הקיימות היום בשוק, העשויות לסייע לניהול תקין של עסק.

אפליקציות לשמירה על מידע

העולם שבו אנו חיים בנוי על מידע; החלפה של מידע, שמירה של מידע ואבטחה שלו. על כן, סוג אחד של אפליקציות מומלצות לעסקים מסייע בהשגתה של מטרה זו. לשם כך קיימות מגוון רחב של אפליקציות. אחת מהן היא כמובן הגוגל דרייב (google drive). בעזרת התוכנה הזאת ניתן לערוך קבצים ולהעביר אותם מהמחשב לטלפון הנייד או לטבלט. התוכנה גם מספקת 5 ג’יגה-בייט לאחסון המסמכים ומשמשת למעשה גם ככונן ענן. אך מלבד המידע שקיים כבר במסמכים, אפשר לנסות גם לשמר את המידע שטרם הספקנו לעלות על כתב.

האפליקציה אוורנוט (evernote) מספקת אפשרות לשמור תמונות, טקסטים והערות קוליות, כך שגם בעת נסיעה או כאשר המחשב אינו זמין, ניתן לשמר רעיונות שאם לא נשמור אליהם – יאבדו לנו. מלבד אפליקציה זו, קיימות אפליקציות דומות, כמו למשל פורמובי (formobi) או Simplenote. גם הן מספקות אפשרות להקלטת אודיו ולצילום תמונות, ועיקר תכליתה איסוף והפצה של נתונים גם באמצעות המכשיר הנייד ללא צורך במשרד פיזי.

ישנן אפליקציות המאפשרות גם לשמר מידע העולה בעת שיטוט באינטרנט. אחת האפליקציות הללו היא Pocket, והיא מאפשרת לשמור כתבות או סרטונים לעיון עתידי, כמו גם לארגם אותם בקטגוריות מסודרות.

אפליקציות לבניית קשרים עסקיים

לשם בניית עסק מצליח יש כמובן צורך לבסס קשרים עסקיים ולשמור אליהם. אחד הגורמים שיכולים לסייע בכך היא בנייה של כרטיס ביקור שייצג את העסק באופן הולם, וימשוך את הלקוחות המתאימים.

לשם כך ניתן להיעזר באפליקציה Inigo. אפליקציה חינמית זו מאפשרת יצירה של כרטיס דיגיטלי מעוצב, שיתוף הכרטיס ברשתות החברתיות ועם גורמים רלוונטיים, קישור לאתר העסק ומעקב אחר אותם אנשים שפתחו את הכרטיס.

אפליקציה דומה נקראת בשם “באמפ” ומטרתה בניית נטוורקינג, והחלפה של פרטי קשר, תמונות, וקבצים (ככל הנראה שהאפליקציה נסגרה). אפליקציה הכרחית מנוספת היא גיבוי אנשי הקשר. זהו נושא שרבים נוטים לשכוח, ונזכרים בו רק לאחר אובדן המכשיר הנייד.

לכך קיימות אפליקציות רבות, כמו למשל My Contacts Backup. האפליקציה מכינה קובץ של אנשי הקשר המעודכנים בנייד ושולחת אותו לכתובת דואר האלקטרוני.

אפליקציות לניהול אדמיניסטרטיבי

גם כשאין צורך במשרד פיזי, עדיין ישנן פונקציות משרדיות שלא ניתן לוותר עליהן. אך גם כאן, ניתן להיעזר באפליקציות השונות.

אפליקציה חשובה, במיוחד בכל הנוגע להתכתבויות עסקיות, היא מילון. בתחום זה קיימות אפליקציות רבות, כמו למשל מורפיקס ו-Dictionary. היא חיונית בעיקר בעלי עסק המשתמשים בשפה האנגלית לצורך התכתבות. כלי ניהולי חשוב נוסף הוא reQall המאפשר לרכז את רשימת המטלות באופן נוח וברור.

מי שזקוק להגדרה ברורה ותכופה יותר של מסגרות זמן, יכול להיעזר באפליקציית 30/30. זהו למעשה טיימר שמאפשר סגירת יישומים במכשיר למסגרת זמן מוגבלת על מנת ליצור סביבת עבודה נטולת הפרעות. המשתמש יכול להגדיר את מסגרת הזמן הרצויה, שבסופה ישמע צפצוף.

מלבד אפליקציות אלו קיימות אפליקציות רבות לתיעוד שעות העבודה, כך שניתן יהיה לעקוב אחר השעות שהושקעו בפרויקט מסוים ולקבוע את רווחיותו. דוגמה לאפליקציה שכזו היא Toggl וה-HoursTracker.

כלי נוסף המחליף את הצורך במשרד פיזי הוא ה-CamScanner. האפליקציה מאפשרת לצלם מסמך ולהמיר אותו לקובץ PDF. ניתן גם לערוך בו את הקובץ ולסלק ממנו חלקים שאין בהם צורך (למשל השולחן שעליו היה המסמך מונח).

גם חתימה על מסמכים אפשרית מחוץ למשרד באמצעות אפליקציית SignEasy המאפשרת ניסוח מסמך וחתימה עליו גם כשיושבים בבית קפה. אפליקציה אחרונה שנזכיר בתחום זה היא האפליקציה שפיתחה הסוכנות לעסקים קטנים. זוהי אפליקציה שפיתח משרד הכלכלה והיא מכילה מחשבונים שונים, ומרכזת מידע בדבר קרנות, מענקים והלוואות לעסקים קטנים.

אפליקציות שיווקיות

עסק מצליח נעזר כמובן בכלים שיווקיים שונים, וגם כאן ניתן להיעזר באפליקציות שונות. אחת מהן היא Localvox. והיא מאפשרת בניית מותגים און-ליין ופרסום ברשתות החברתיות ודואר האלקטרוני.

אפליקציה שיווקית נוספת היא ה-Otonomic שבאמצעותה ניתן ליצור אתר אינטרנט ללא ידע בכתיבת תוכן או בעיצוב. אפליקציה זו עושה שימוש בדף הפייסבוק על מנת ליצור אתר המתאים גם למכשירים ניידים.

מי שמנהל את בית העסק שלו בעיקר דרך הפייסבוק, יכול להיעזר באפליקציות בשם Facebook Pages Manager וב-Facebook Adds Manager. אפליקציות אלו מאפשרות לנהל את הדפים השונים ואת הפרסומים, ויעילה בעיקר כאשר יש צורך בקמפיין דחוף.

אפליקציות לניהול כספים

ניהול כספים הוא כמובן אחד הכלים העיקריים בעסק. אפליקציה בשם ReceiptBank מאפשרת לעשות סדר בחשבוניות ודואגת לתייק אותן ישירות לחשבון המייל. היא מספקת בנוסף שירות של עיבוד גרפי המקל בהבנה ובפענוח של המידע.

אפליקציה נוספת של חברת iFreeLance מספקת שירותים של הפקת חשבוניות ורישום של ההוצאות וההכנסות.

מעקב אחר תזרים הכספים בעסק ניתן לבצע גם דרך אפליקציה בשם InDinero והיא מבצעת סנכרון לחשבון הבנק ולכרטיסי האשראי. דרכה ניתן גם לקבל תחזית הנוגעת לתזרים המזומנים העתידי בהתאם לעבר.

אפליקציה נוספת בתחום ניהול הכספים היא Square. דרכה ניתן לבצע עסקאות באמצעות כרטיס אשראי בסמארטפון, ללא הרשמה או תשלום חודשי. האפליקציה גובה 2.75% מכל עסקה ומסייעת בעיקר לעסקים קטנים. לסיכום נציג אפליקציה אחרונה וחשובה והיא כמובן מעקב אחר חשבון הבנק. כל בנק מציע היום אפליקציות שונות למעקב אחר מידע. אפליקציה כזו חשובה במיוחד עבור עסקים קטנים, מאחר שהיא מאפשר מעקב אחר תנועות בזמן אמת, וגישה ישירה לחשבון.

לפרטים נוספים בנושא פיתוח אפליקציות לעסקים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צור עמנו קשר עוד היום. ג’יאפס פיתוח אפליקציות.

5/5 - (2 votes)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

    שם (חובה)

    אימייל (חובה)

    טלפון

    שאלת אבטחה