מה משתלם יותר ללמוד, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, או לאייפון?
ILS

מה משתלם יותר ללמוד, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, או לאייפון?

ללמוד פיתוח אפליקציות - איזה קורס פיתוח אפליקציות מומלץ?

ללמוד פיתוח אפליקציות בישראל

רוב הקורסים בארץ המציעים פיתוח אפליקציות, מתמקדים בפיתוח אפליקציות למכשירי המתבססים על גוגל. העתיד, דווקא טמון בפיתוח אפליקציות לאפסטור.

חברות ויזמים המפתחים אפליקציות, דואגים להשיק אותן גם בגרסה לאנדרואיד וגם בגרסה לאייפון, מתוך מטרה להגיע לקהל לקוחות גדול ככל האפשר. מסיבה זו, מספר האפליקציות בגוגל פליי ומספר האפליקציות באפסטור, כמעט זהה. למרות הנתון הזה, באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, כמעט לא מציעים לקהל הרחב קורסים לפיתוח אפליקציות לאייפון.

מדוע רוב המוסדות מציעים פיתוח אפליקציות לאנדרואיד? מה עם אייפון?

אחת הסיבות העיקריות לסיטואציה הזו, היא שפת הג’אווה. שפות הפיתוח עבור אייפון, הן “בעייתיות”. נסביר:

 • ניתן להשתמש בהן אך ורק עבור מוצרי אפל.
 • ניתן להשתמש בהן רק במחשבי מאק, שנחשבים ליקרים בהרבה (כפול ממחירו של מחשב “רגיל”, עם מערכת ווינדוס, שבה ניתן לפתח אנדרואיד).
 • שפת הפיתוח המוכרת לפיתוח מוצרי אפל, היא Objective-c, שלמרבה הצער נחשבת לשפת פיתוח מסורבלת ולא ידידותית למפתח. אמנם יש שפת פיתוח נוספת – Swift, אבל היא עדיין נחשבת חדשה בשוק.

למה, אם כך, עדיין כדאי לטרוח וללמוד פיתוח אפליקציות לאייפון?

כאמור, האוניברסיטאות והמכללות בארץ, כמעט אינן מציעות לקהל הרחב קורסים לפיתוח אפליקציות לאייפון. לכן, עשוי להיווצר בקרוב מצב, שבו יהיו שפע של מתכנתים חדשים לאנדרואיד, אך בשוק עדיין תהיה דרישה למתכנתים השולטים בפיתוח אפליקציות לאייפון!

נתון מעניין נוסף הוא, שגוגל הראתה עניין בשפת הפיתוח החדשה של אפל – סוויפט – והיא  שוקלת להשתמש בה עבור פיתוח לאנדרואיד. נשמע משונה? לא כל כך, בהתחשב בעובדה שסוויפט מאוד מזכירה את שפות הפיתוח ג’אווה ופייטון, האהובות והפופולריות.

נציין, כי פיתוח אפליקציית אנדרואיד, ממושכת יותר לעומת פיתוח לאייפון, מכיוון שהיא מצריכה שורות קוד רבות יותר (כ-30%). שורות הקוד הן פשוטות, קצרות וברורות יותר, לעומת שורות הקוד של גוגל.

עוד נקודה נגד פיתוח אפליקציות באנדרואיד, היא: כשמשיקים אפליקציה בגוגל פליי, עליה להתאים לעשרות אלפי סוגי מכשירים. זאת, לעומת השקת אפליקציה באפל, כאשר האפליקציה צריכה להתאים ל-5 סוגי מכשירי אייפון בלבד! בפועל, עובדה זו גורמת למפתח להזיע ולעבוד קשה יותר, שכן עליו להתאים את האפליקציה למגוון סוגי המכשירים. זו עבודה ממושכת ומתישה.

לסיום, כשאתם תוהים מה כדאי יותר ללמוד – פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או לאייפון – אין צורך להסתכל בכדור בדולח ולנחש את התשובה. מספיק לגשת לחברות ההשמה ולבדוק אילו מפתחים מחפשים היום בשוק העבודה. מה גם שבחברות רבות – השכר המוצע למפתחי אייפון – גבוה יותר בהשוואה למפתחי אנדרואיד.

עם זאת, חשוב גם לציין את החסרונות. במידה ותבחרו ללמוד פיתוח אפליקציות לאייפון, הידע שלכם יהיה מוגבל למערכות אפל בלבד. לעומת זאת, מפתחי אנדרואיד בהחלט יכולים להשתמש בידע שלהם, כדי לפתח מגוון מערכת הפעלה, מבוססות על ג’אווה.

מוגש באדיבות, Gapps חברה לפיתוח אפליקציות

5/5 - (1 vote)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

  שם (חובה)

  אימייל (חובה)

  טלפון

  שאלת אבטחה