חשיבות איכות החומרה עבור מפתחי אפליקציות
ILS

חשיבות איכות החומרה עבור מפתחי אפליקציות

חשיבות איכות החומרה עבור מפתחי אפליקציות

חשיבות איכות החומרה עבור מפתחי אפליקציות

“אפליקציה” היא אחת המלים היותר פופולריות בימינו. ב-2016 נרשמו כרבע מיליארד הורדות לכל האפליקציות הרבות (כבר ב-2011 היו יותר ממיליון אפליקציות זמינות עבורנו) ובהתאם מפתחי אפליקציות הם אנשי מקצוע מבוקשים שמשנים לטובה את חייהם של רבים. חשוב להבין כי גם מפתחי האפליקציות המוכשרים ביותר לא יכולים להבטיח פעולה חלקה ומיטבית עבור כל מכשיר, שכן גם לאיכות החומרה השפעה של ממש על האופן שבו עובד כל יישומון.

בהתאם, ההמלצה למי שהאפליקציות בסלולרי שלו לא עובדות היטב היא לפנות אל טכנאי מחשבים בתל אביב על-מנת שיבחן את החומרה, כלומר את הסמארטפון, ויבטיח תפקוד אופטימלי שלו.

אפליקציות מבוססות מיקום

סוג אחד של אפליקציות שרגיש במיוחד לאיכות החומרה הוא אפליקציות מבוססות מיקום. בימינו אפליקציות רבות מאוד נשענות על GPS כדי לספק למשתמשים בהן את המידע הרלוונטי ביותר, ובפרט נרשמת העדפה לסוג כזה של יישומונים כשמדובר על שימושים עסקיים – כך למשל רשת פיצריות תרצה לשלב באפליקציה שלה יכולת לספק התראות למשתמשים בה כל אימת שהם מתקרבים לאחד הסניפים. מאחר שרכיב ה-GPS הינו רגיש מאוד ובלא מעט מקרים עלול להתקלקל, עלול להיווצר מצב שבו לא ניתן לנצל את האופציה הזו של האפליקציה. על מפתחי אפליקציות מוטלת האחריות לספק ללקוחותיהם יישומונים שמספקים תועלת רבה גם כשהחומרה לקויה, ולבעלי סמארטפונים מומלץ כאמור למצוא טכנאי מחשבים וסלולר אמין ומקצועי.

מציאות מדומה ומציאות רבודה

עוד טרנד בולט בעולם האפליקציות הוא יישומונים שכוללים בתוכם מרכיבי מציאות מדומה או מציאות רבודה. ההבדל בין שני המונחים, שגם הם, כמו אפליקציות, הפכו לפופולריים מאוד, הוא זה: מציאות מדומה (Virtual Reality, ובראשי תיבות – VR) היא מציאות שכולה נוצרה באופן מלאכותי ע”י מחשב, בין אם היא מבוססת על אלמנטים מהמציאות ובין אם כולה פנטזיה. ה-VR משפיע על המשתמשים באמצעות גירוי חושי השמע והראייה, והשימוש בה מתאים גם למטרות בידור וגם למטרות נוספות (סימולטורי טיסה ונהיגה הם דוגמה אחת). מציאות רבודה (Augmented Reality, ובראשי תיבות – AR) היא שילוב בין שכבות של מציאות לבין שכבות שהתווספו ע”י המחשב. דוגמה טובה לכך היא הצגת מידע מקיף אודות פריט שהמשתמש באפליקציה רואה בחנות מסוימת.

גם אפליקציות מתקדמות שכוללות AR או VR רגישות מטבען לבעיות בחומרה שכן הן נשענות על גרפיקה חזקה.

אפליקציות לעסקים

אם בעבר נהוג היה לחשוב שהאפליקציות משמשות בעיקר לשעשועים או לחיים נוחים יותר (למשל ווייז), הרי שכיום כבר ברור שגם עסקים יכולים לצאת נשכרים מאוד מכך שיציעו ללקוחותיהם, הקיימים והפוטנציאליים גם יחד, אפליקציה מוצלחת. פיתוח אפליקציה לעסקים מבוסס על קשב לצרכי העסק, הבנת אופי לקוחותיו, שימוש בשפה העיצובית של העסק והצעת ערך אמיתי למשתמשים באפליקציה בתדירות גבוהה ככל האפשר. אפליקציה איכותית עשויה להגביר את המכירות של העסק במידה משמעותית.

3.7/5 - (3 votes)
תודה! ההודעה נשלחה.
צור קשר
צור קשר

בואו ניפגש!

טלפון: 0723726002

    שם (חובה)

    אימייל (חובה)

    טלפון

    שאלת אבטחה