פיתוח אפליקציות ג'יאפס https://gapps.co.il פיתוח אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד לעסקים חברת Gapps ישראל Thu, 22 Jun 2017 17:26:57 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 5 הבדלים משמעותיים בין עיצוב UX (חווית משתמש) לעיצוב UI (ממשק) https://gapps.co.il/%d7%90%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%a7-%d7%9e%d7%a9%d7%aa%d7%9e%d7%a9-%d7%90%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%97%d7%95%d7%95%d7%99%d7%aa-%d7%9e%d7%a9%d7%aa%d7%9e%d7%a9/ Thu, 22 Jun 2017 17:24:14 +0000 https://gapps.co.il/?p=886 5 הבדלים משמעותיים בין עיצוב UX לעיצוב UI הכנה של בראוניז מושלמים כרוכה הן ב- UX והן ב- UI. לא, אני רציני. בתור התחלה, אתם זקוקים למתכון, מרכיבים, כמה כלי מטבח ותנור. לאחר מכן: ערבוב, אפייה, חיתוך, צלחת, הגשה ואכילה. אך איזה חלק מהווה את ה- UX ואיזה חלק מהווה את ה- UI? תהליך הכנת […]

הפוסט 5 הבדלים משמעותיים בין עיצוב UX (חווית משתמש) לעיצוב UI (ממשק) הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
5 הבדלים משמעותיים בין עיצוב UX לעיצוב UI

הכנה של בראוניז מושלמים כרוכה הן ב- UX והן ב- UI. לא, אני רציני. בתור התחלה, אתם זקוקים למתכון, מרכיבים, כמה כלי מטבח ותנור. לאחר מכן: ערבוב, אפייה, חיתוך, צלחת, הגשה ואכילה.

אך איזה חלק מהווה את ה- UX ואיזה חלק מהווה את ה- UI? תהליך הכנת הבראוניז הוא חוויית המשתמש ותהליך הנחתם על צלחת והגשתם הוא ממשק המשתמש.

מה לגבי אכילתם? עכשיו זו UX; פרט למתי שזה לא כך. האם לצרכן תהיה חוויה שונה אם הבראוניז יוגשו הישר מהתנור ולא יסודרו יפה על צלחת? אני טוען שכן, האפשרות האחרונה היא העדיפה.

במאמר זה, אשתף אתכם ב- 5 הבדלים בין עיצוב UX לעיצוב UI. בתקווה, שלקראת סוף המאמר תהיה לכם הבנה טובה יותר לגבי כל אחד מהתחומים. אך היזהרו, כאשר אתם מפרטים את המאפיינים המגדירים של כל אחד מהם, אתם עשויים גם להיות המומים מהחפיפות ביניהם.

לאחר האזהרה הזו, בואו נתבונן במספר הבדלים בין השניים.

UX זה לא UI

עיצוב UX או עיצוב חוויית משתמש, הוא התהליך שבאמצעותו מזהים נקודה כואבת או צורך. לאחר מכן בונים אב-טיפוס גס אשר בהמשך מקבל תוקף (או נדחה) על-ידי ביצוע בדיקות. כאשר הן המודלים העסקיים והן הצעת הערך מאושרים, המוצר נבנה.

אתם יכולים לחשוב על עיצוב UI או עיצוב ממשק משתמש כך:

עיצוב ממשק משתמש = עיצוב חזותי + עיצוב אינטראקטיבי

עיצוב חזותי הוא המראה והתחושה של האתר, אם תרצו, האישיות שלו; המותג. עיצוב אינטראקטיבי הוא הדרך בה אנשים מקיימים אינטראקציה עם האתר שלכם. כשמישהו לוחץ על כפתור באתר שלכם, האם הכפתור משתנה באופן משמעותי כדי שהם ידעו שהם הצליחו במשימה?

אף על פי שהן מעצבי UX והן מעצבי UI מעצבים אינטראקציות, אתם יכולים לחשוב על מעצבי UX כעל אדריכלים של אינטראקציות מאקרו, ועל מעצבי UI כעל יוצרי אינטראקציות מיקרו, שימו לב לפרטים.

סביר להניח שמעצב UX יעצב את תזרימי המשתמש, את הצעדים בהם ינקוט המשתמש כדי להירשם לאיגרת המידע שלכם, לדוגמה. באיזה צעדים הם ינקטו וכיצד הם ידעו שעשו זאת בהצלחה?

לאחר מכן העיצוב עובר למעצב ה- UI. מעצב ה- UI יעדן את האינטראקציות האלה באמצעות הוספת צבע ודגש לעיצוב המקורי, מה שייתן למשתמשים את הרמזים להם הם זקוקים כדי לנווט בהצלחה בתהליך הרישום לאיגרת המידע.

UX הופכת ממשקים ליעילים – UI הופך ממשקים ליפים

מוצר שימושי עונה על הצורך אשר עדיין לא קיבל מענה בשוק. תהליך המחקר של מעצבי UX כרוך בביצוע ניתוח מתחרים, פיתוח קהלים, ולאחר מכן פיתוח ערך מינימלי של מוצר, ואם כבר מדברים על ערך מינימלי של מוצר; מוצר אשר יהיה בעל ערך עבור נישת צרכני היעד שלכם. זה מקבל תוקף על-ידי ביצוע בדיקות לאורך מחזור החיים של המוצר.

ברגע שתזרימי המשתמש ותרשימי הרשת נוצרים ונבדקים, זהו תפקידו של מעצב ה- UI לתת להם מראה נעים לעין מבחינה אסתטית. זה כולל בחירה של סכמת צבעים וטיפוגרפיה אשר יהיו הן מושכות והן פשוטות לשימוש. עם זאת, בחירות צבע, טיפוגרפיה ואינטראקציות אינן מבוססות על העדפותיו האישיות של המעצב אלא על סיבות ברורות ומפורשות אשר ייחודיות לקהלים שפותחו על-ידי מעצבי ה- UX. עם אלה, מעצבי ה- UI מיישמים היררכיה חזותית שתשמש כמדריך עבור המשתמשים, ותאפשר להם לדעת מה לעשות ומתי לעשות זאת, בכדי לממש את היעדים שלהם.

היררכיה מעוצבת היטב תדגיש מטרה עיקרית אחת בכל עמוד ותראה בברור למשתמש היכן הוא נמצא באתר ומה הוא יכול לעשות בכל רגע נתון. היא תעשה זאת באמצעות שימוש במוסכמות או דפוסים אותם המשתמש כבר מכיר. דפוסים אלה ישמשו כרמזים עבור המשתמש אשר ירמזו לו כיצד ניתן להגיע להיכן שפניו מועדות.

UX עוזרת למשתמש להשיג מטרות – UI יוצר קשרים רגשיים

אנשים מגיעים לאתר שלכם כדי לעשות דברים. בין אם זה לחפש את הסוג הטוב ביותר של כלב לוויה לדירה קטנה ובין אם לשלם מסים (אאוץ'!) הראשון יכול להיות יותר מהנה, עם זאת בכל מקרה הם מגיעים לאתר שלכם למטרה מסוימת.

צד ה- UX בדברים יכול להתבונן באנשים כמו אוהבי כלבים ולנסות להבין מה חשוב להם. מה הם מעריכים או צריכים כאשר הם מחפשים סיוע בבחירת החבר הפרוותי הבא שלהם? אז הם מתחילים לעבוד כדי להבין את זה. הם שואלים שאלות, הם צופים באנשים, הם מראיינים אנשים, הם יוצרים אבי-טיפוס ועושים כמה "מבדקי גרילה" כדי לראות אם הם יכולים לתקף את הצעות ערך המוצר והעסקים שלהם.

ברגע שהשימושיות הבסיסית נכונה, לפי אהרון וולטר, המחבר של "Designing for Emotion", זו האישיות של הממשק שלכם אשר תעורר נאמנות בקרב המשתמשים שלכם. יתכן שאנשים יימשכו לאתר שלכם הודות לעיצוב המהמם שלו, יתכן שהם יישארו זמן מה באתר שלכם אם הוא יאפשר להם לעשות דברים. עם זאת, ברגע שהם יוצרים חיבור רגשי, הם שלכם. האם הממשק שלכם גורם להם לצחוק? האם הוא "מבין" אותם? אהרון אומר, "אנשים יסלחו לכם על הטעויות שלכם, ילכו בעקבותיכם, וישירו לכם שבחים, אם תתגמלו אותם ברגש חיובי". כאן נכנסת לפעולה מומחיותו של מעצב ה- UI.

עיצוב UX מתבצע ראשון – עיצוב UI מתבצע שני… (לפעמים)

כיצד מעצבי UX ו- UI עובדים ביחד בתהליך העיצוב?

בדרך כלל, עיצוב UX ומחקר הוא הצעד הראשון כאשר מחליטים אם לפתח מוצר או יישום. מעצבי UX מטפלים ברוב המחקר אשר יתקף או ידחה את רעיונות המוצר ההתחלתיים וינחה את פיתוח המוצר, או במקרה שלנו, פיתוח אפליקציית המובייל.

כאשר האב-טיפוס עבר מספר שינויים והושלם ברובו (נכון לעכשיו) מעצב ה- UI  נכנס לתמונה ומתחיל לעבוד על העיצוב החזותי והמיקרו-אינטראקציות.

עם זאת, זה לא תמיד נתיב לינארי. זה תלוי בגורמים רבים. לדוגמה:

 • מי מטפל ב- UX וב- UI?
 • האם זה אותו האדם או אנשים שונים או צוות?

ב- UX נעשה שימוש במוצרים, ממשקים ושירותים – UI קשור אך ורק לממשקים

עיצוב חוויית משתמש הוא תחום רחב אשר הופך ליותר ויותר פופולרי בכל יום. כיום, לא רק חברות עם נוכחות באינטרנט, אלא גם רבים אחרים אשר מפתחים מוצרים ומספקים שירותים, מבינים את הערך שיש בהבנת המשתמשים שלהם ובתיקוף ההשערות שלהם לפני הבנייה.

ובכן, עיצוב ממשק משתמש מיועד רק לממשקי משתמש. זה לא אומר שהוא מוגבל לממשקי משתמש גרפיים במחשבים, טאבלטים ומכשירים ניידים. כיום אנו רואים ממשקים גם במוצרים רבים אחרים כגון שעונים, מכונות כביסה, לוחות מחוונים ברכבים, מכונות ממכר אוטומטיות, מכונות למכירת כרטיסים ומוצרים רבים אחרים.

לאחרונה קראתי על יישום ב- iPhone שפותח את דלת הרכב שלכם. מסתבר שסדרת האינטראקציות הזו דורשת הרבה יותר שלבים משימוש פשוט במפתח שלכם לפתיחת דלת הרכב. בין אם אנו מעצבים ממשקים ובין אם חוויות, אנו צריכים לדאוג (שוב הפעם) לשמור על המשתמשים שלנו במרכז תהליך העיצוב.

רעיונות מרכזיים שכדאי לזכור

כמעט בלתי אפשרי להפריד את ה- UX מה- UI ואת ה- UI מה- UX.

עם זאת, אם ננסה, ייתכן שאנו נסיק ש:

 • עיצוב UX עוזר למשתמשים להשלים משימות משמעותיות על-פני פלטפורמות ושירותים.
 • עיצוב UI יוצר ממשקים משכנעים ונעימים לעין אשר מתחברים לבני האדם.

כעת אתם מכירים מספר הבדלים בין UX ל- UI.

עכשיו לגבי הבראוניז שלנו…

כיצד הייתם רוצים שהם ייאפו ויוגשו?

אני אוהב את שלי אפויים בצורה מושלמת (פריכים מבחוץ ומלאי שוקולד וסמיכים מבפנים) ומוגשים על צלחת מהודרת עם אבקת סוכר, עלה מנטה ירוק בהיר ופטל אחד.

…בגלל שהאחד הרבה פחות טוב ללא השני.

 • הכותב הוא מומחה לאפיון חווית משתמש ושותף בכיר בצוות האתר.

באדיבות צוות Gapps פיתוח אפליקציות. מומחים לאפיון חווית משתמש.

הפוסט 5 הבדלים משמעותיים בין עיצוב UX (חווית משתמש) לעיצוב UI (ממשק) הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
למה בניית אתר מכירות צריכה להיות מלווה בפיתוח אפליקציה https://gapps.co.il/%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%90%d7%aa%d7%a8-%d7%a4%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%94-%d7%9e%d7%9b%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa/ Sun, 11 Jun 2017 09:51:12 +0000 https://gapps.co.il/?p=839 למה בניית אתר מכירות צריכה להיות מלווה בפיתוח אפליקציה מתאימה?אם עד לפני מספר שנים בניית אתר מכירות הייתה הזינוק החד בהיקף המכירות אונליין – מגמה שמן הסתם תלך ותתעצם ככל שהעולם יהפוך ליותר ויותר דיגיטלי – הפך את השאלה למה בניית אתר מכירות היא השקעה משתלמת לנדירה: כיום אין כמעט בעל עסק שלא מבין את […]

הפוסט למה בניית אתר מכירות צריכה להיות מלווה בפיתוח אפליקציה הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
למה בניית אתר מכירות צריכה להיות מלווה בפיתוח אפליקציה מתאימה?אם עד לפני מספר שנים בניית אתר מכירות הייתה

הזינוק החד בהיקף המכירות אונליין – מגמה שמן הסתם תלך ותתעצם ככל שהעולם יהפוך ליותר ויותר דיגיטלי – הפך את השאלה למה בניית אתר מכירות היא השקעה משתלמת לנדירה: כיום אין כמעט בעל עסק שלא מבין את חשיבות הנוכחות באינטרנט ואת מתן האפשרות לרכוש מוצרים שונים בלי להגיע לסניף פיזי.

מגמה מובהקת נוספת בעולם הקניות המקוונות היא ששיעור הרכישות המתבצעות באמצעות טלפון סלולרי נמצא במגמת נסיקה מהירה. בהתחשב בעובדה שאנחנו עושים כמעט הכל דרך סמארטפונים, אך טבעי שגם עוד ועוד קניות יתבצעו בעזרת הטלפון החכם, ובהתאם לא רק שכמעט כולם כבר יודעים שכדאי לבנות אתר מכירות אלא שגם הצורך להתאים את האתר הנ"ל למובייל הוא כמעט קונצנזוס.

אבל יש עוד שלב: הוספת אפליקציה, שכן במקרים רבים בניית אתר מכירות ללא אפליקציה מתאימה נלווית לא ממצה את הפוטנציאל ולא מספקת לעסק את מלוא הרווחים האפשריים.

מה נותנת אפליקציה לעסק?

היתרונות העיקריים של אפליקציה הם קלות ההגעה אל הלקוחות, הן אלה הקיימים והן אלה הפוטנציאליים שכבר הורידו את האפליקציה, וכן המהירות והנוחות בביצוע פעולות שונות מבחינת הלקוחות – דבר שבאופן טבעי בא לידי ביטוי בסיכוי גבוה יותר שביקור דיגיטלי בעסק יסתיים בקנייה. בנוסף חוויית המשתמש האיכותית מגדילה את הסיכוי שהלקוח ימשיך לפקוד את העסק, בין אם דרך האפליקציה ובין אם בסניף פיזי.

גם היתרון הראשון מגדיל בסופו של דבר את הכנסות העסק, ולעתים אפילו בשיעור דרמטי. כדאי לזכור שלא קל להגיע אל הלקוחות בימינו: התחרות על תשומת הלב של הגולשים עזה, וגם אתרי אינטרנט איכותיים ומושקעים לא תמיד מצליחים להגיע אל המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל, ואפילו השקעה כספית משמעותית בקידום ממומן לא תמיד מניבה את הפירות הרצויים.

אפליקציה, לעומת זאת, מחייבת אמנם השקעה ראשונית (בפיתוח גרסאות לאנדרואיד ול-iOS, מערכת ההפעלה של האייפונים, ובשיווק כך שכמה שיותר לקוחות קיימים ועתידיים יורידו אותה אל הסמארטפון שלהם), אולם לאחר מכן העסק בעצם כבר נמצא בתוך הסמארטפון של אותם לקוחות וקל יחסית למשוך את תשומת ליבם – ולמשל לעדכן אותם לגבי מבצע אטרקטיבי, השקת מוצר חדש וכו'.

תרומה גם למיתוג

אם עד לפני מספר שנים בניית אתר מכירות הייתה משדרגת במידה ניכרת את התדמית של העסק – למידע נוסף, וממצבת אותו כחדשני ואיכותי, ובהתאם כזה שכדאי לבחון את המוצרים שהוא מציע, כיום המצב שונה. אתרי מכירות הפכו כאמור לסטנדרט, ולמעשה כיום בסכום כסף צנוע למדי ניתן לבנות אתר אינטרנט מרהיב עין ועתיר אפשרויות.

בהתאם, אתר המכירות אמנם מספק צרכים רבים ותורם להרחבת קהל הלקוחות ולהגדלת ההכנסות, אבל מבחינת המיתוג כוחו מוגבל. לעומת זאת, אפליקציות לעסקים עדיין אינן סטנדרט ובהתאם עסק שמצטייד באפליקציה משדרג מידית את התדמית שלו וממתג את עצמו ככזה ששייך לליגה של הגדולים והמצטיינים.

לפרטים נוספים ותיאום פגישה, צור עמנו קשר, Gapps – חברת פיתוח אפליקציות ישראל.

הפוסט למה בניית אתר מכירות צריכה להיות מלווה בפיתוח אפליקציה הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
כל מה שגוף עסקי צריך לדעת על פיתוח תוכנה ואפליקציות https://gapps.co.il/%d7%a4%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%a0%d7%94-%d7%95%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa/ Fri, 28 Apr 2017 11:43:03 +0000 https://gapps.co.il/?p=800 כל מה שגוף עסקי צריך לדעת על פיתוח תוכנה ואפליקציות אחת מהדרכים המוכרות והנפוצות של גוף עסקי לצעוד קדימה, היא פיתוח. כיום, יותר מבעבר, כאשר מדברים על "פיתוח", מתכוונים לפיתוח טכנולוגי בכלל, ובעיקר פיתוח תוכנה או פיתוח אפליקציות המאפשרות לו להגדיל את האינטראקציה הקיימת בין עובדי החברה לבין עצמם, בין העסק ללקוחותיו הקיימים והעתידיים ובינו […]

הפוסט כל מה שגוף עסקי צריך לדעת על פיתוח תוכנה ואפליקציות הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
כל מה שגוף עסקי צריך לדעת על פיתוח תוכנה ואפליקציות

אחת מהדרכים המוכרות והנפוצות של גוף עסקי לצעוד קדימה, היא פיתוח. כיום, יותר מבעבר, כאשר מדברים על "פיתוח", מתכוונים לפיתוח טכנולוגי בכלל, ובעיקר פיתוח תוכנה או פיתוח אפליקציות המאפשרות לו להגדיל את האינטראקציה הקיימת בין עובדי החברה לבין עצמם, בין העסק ללקוחותיו הקיימים והעתידיים ובינו ובין ספקיו.

פיתוח אפליקציות

באופן טבעי, בעידן המובילי שלנו, כאשר הטלפונים הניידים מהווים את מוקד החיים שלנו, וכמעט הכל נעשה דרכם, פיתוח אפליקציה של בית העסק או הארגון היא הצעד ההגיוני. אפליקציות לאנדרואידApple iOS,  או Blackberry לוקחות את מגמת המוביליות ומייעלות אותה ומתעלות אותה לטובת העסק וגם לטובת הלקוח המתקין.

בניגוד לאפליקציות ה"כלליות", לאפליקציות הממותגות ישנן מטרות ברורות – להפוך את המשתמש בהן ל"לקוח" רוכש או מקבל שירות של בית העסק, על ידי הפיכת חווית הרכישה לקלה ואינטואיטיבית ככל שניתן. בדומה לעבר, בו רכישות שנעשו בכרטיס אשראי קיבלו במוחו של הרוכש משקל קל יותר מאלה שנעשו במזומן או בהמחאות, גם לרכישות שנעשות דרך המובייל, תפישתית, ישנו משקל קל יותר מאשר לרכישות הנעשות פיזית בבית עסק בקניון/מרכז הקניות או, אפילו, מרכישות שנעשות מול המחשב הנייח בבית או במשרד.

איזה סוגי אפליקציות מוצעות לעסקים?

האפליקציות העסקיות הנפוצות ביותר הן אפליקציות המהוות תחליף לאתר החנות הוירטואלית או קיימות בנוסף לו. לעיתים, כמו באפליקציה של איביי, למשל, אספקת המוצר תיעשה בטווח הרחוק, ובמקרים אחרים, כמו באפליקציה של מקדונלד ומסעדות מודרניות אחרות, תוכלו לקבל את הארוחה שהזמנתם תוך מספר דקות מרגע ביצוע ההזמנה.

בנוסף להן, סוג נוסף של אפליקציות הן האפליקציות המעניקות למורידים אותן מידע מוקדם על מבצעים, מעניקה להם הנחות ויוצרת מעין מועדון חברים אקסקלוסיבי (לדוגמה, אפליקציות של קניונים, מרכזי קניות ורשתות, כמו ניו פארם 365, דרכן הלקוח איננו רוכש את המוצר, אולם מקבל מידע והנחות, שבמידה רבה מבטיחים, שלכשיצטרך לרכוש את המוצר, הוא יעשה זאת בבית העסק המפעיל את האפליקציה.

פיתוח תוכנה לעסקים

כאן, כבר מדובר ברכיב שונה לגמרי בפעילותו של בית עסק – פיתוח תוכנה שתפורה על פי צרכיו של בית העסק. תוכנה כזו פותרת את הבעיות המיוחדות לבית העסק או הארגון ומתייחסת באופן פרטני וממוקד לצרכים שלו, אשר אינם בהכרח זהים לצרכיהם של גופים עסקיים אחרים, גם אם הם דומים לו מאד.

בפיתוח מסוג זה, השלב החשוב ויותר, הוא אבחון הצרכים האמיתיים, תוך שימת דגש על הקיים (מבחינת משתמשים, חומרה ותוכנה קיימים) ושילוב בין הרצוי לאפשרי. זהו השלב לו רוב הארגונים אינם מקדישים את הזמן ותשומת הלב הנדרשים לכך, או שהאפיון נעשה בידי אנשים שאינם מקצועיים בתחום, ולכן, אינם יודעים איזה שאלות צריכות להישאל או איזה גורמים נקודתיים צריכים להיבדק על מנת לקבל את התמונה המציאותית והאמיתית של מצב הארגון כיום.

תגידו לי את האמת! נכון שאני עומד להיות מיותר כאן?

בעיה נוספת בה עלול להיתקל ארגון המתעתד לפתח תוכנה משל עצמו (בין אם InHouse, באאוטסורסינג או על ידי הוצאת העבודה לבית תוכנה מקצועי), היא חששם של העובדים כי התוכנה תייתר אותם ואת עבודתם. במקרה כזה, התשובות שתתקבלנה מהם לא תהיינה תשובות אמיתיות וכנות, אלא תשובות שלדעתם של העובדים תהפוכנה אותם לחיוניים עבור העסק/הארגון.

במקרים כאלה, ישנן מספר אפשרויות פעולה, אשר ביניהן ניתן לשלב. הראשונה בהן היא שיחה כנה עם העובדים והצגת העובדות כמות שהן, ללא כחל וסרק. במרבית המקרים, תוכנות כאלה מייעלות את עבודת העובדים הקיימים ואיננה מייתרת אותם, אבל, עובדים החוששים לעתידם, אשר שמעו משהו לא ברור במטבחון על "פיתוח תוכנה מיוחדת משלנו", אינם יכולים לדעת זאת, אם לא תאמרו להם זאת מפורשות.

האפשרות השנייה יוצאת מתוך ההנחה שישנם עובדים, אשר למרות המידע, עדיין חוששים למקומם ולתפקידם.

במקרה כזה, יש לקחת את הנתונים המתקבלים מהם בעירבון מוגבל בלבד. הדרך השלישית, והיא, כנראה, הדרך היעילה ביותר, היא התקשרות עם חברת פיתוח תוכנה. חברה כזו, בשל ניסיונה, מודעת לסוגי בעיות שונים הנלווים לתהליכי הפיתוח ואף יודעת כיצד לטפל בנתוני אפיון מוטים.

נכתב בשיתוף ERG פתרונות מחשוב לעסקים

הפוסט כל מה שגוף עסקי צריך לדעת על פיתוח תוכנה ואפליקציות הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
כיצד מתכוננים להקמת סטארט אפ לפיתוח אפליקציות? https://gapps.co.il/%d7%94%d7%a7%d7%9e%d7%aa-%d7%a1%d7%98%d7%90%d7%a8%d7%98-%d7%90%d7%a4-%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa/ Tue, 11 Apr 2017 19:46:24 +0000 https://gapps.co.il/?p=794 כיצד מתכוננים להקמת סטארט אפ לפיתוח אפליקציות? יש לכם רעיון גאוני לפיתוח אפליקציה אשר תשנה את חייהם של רבים? רגע לפני שאתן כובשים את העולם, יש להתכונן להקמת סטארט אפ בצורה הטובה ביותר על מנת שהדרך להצלחה תהיה סלולה והאפליקציה אכן תשנה את חייהם של רבים. קראו גם: 3 גורמים שמומלץ לקחת בחשבון בעת הערכת רעיון […]

הפוסט כיצד מתכוננים להקמת סטארט אפ לפיתוח אפליקציות? הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
כיצד מתכוננים להקמת סטארט אפ לפיתוח אפליקציות?

יש לכם רעיון גאוני לפיתוח אפליקציה אשר תשנה את חייהם של רבים? רגע לפני שאתן כובשים את העולם, יש להתכונן להקמת סטארט אפ בצורה הטובה ביותר על מנת שהדרך להצלחה תהיה סלולה והאפליקציה אכן תשנה את חייהם של רבים.

 האם המוצר שלכם מעניין?

אחת השאלות החשובות אשר אתם צריכים לשאול בדרך להקמת סטארט אפ היא האם האפליקציה מעניינת? כן, זה נשמע משונה, אבל בדרך לפיתוח האפליקציה חשוב לעצור ולהבין כי לצד ההתלהבות אינם לבד בשטח ויש להתבונן על הפיתוח בראייה כוללת. מכאן, יש להפחית את החשיבות שאתם מייחסים ולהתחיל לבחון את הדרכים השונות להוציא את הרעיון לפועל.

תכנון אפליקציה בדרך הטובה ביותר

חולמים לשנות את העולם באמצעות אפליקציה? אם יש לכם רעיון מהפכני ותצאו לדרך עם רעיון על גבי נייר, הרי לעיתים אתם עשויים לגלות כי הרעיון הוביל לאכזבה ולסדרת פגישות עם משקיעים אשר לא ממש הבינו את הרעיון שלכם. ולכן, במקום להתאכזב, כדאי להשקיע מחשבה בתכנון האפליקציה.

 אתם עשויים לגלות במהלך העבודה כי זה לא מה שתכננתם

במהלך העבודה על האפליקציה אתם עשויים לגלות כי זה לא ממש מה שתכננתם – תשיקו את האפליקציה, אבל העולם יתעלם מהרעיון המקורי שלכם.

כיצד תתכוננו להקמת סטארט אפ בצורה מוצלחת

על מנת שהסעיפים הקודמים לא יחולו עליכם והדרך תהיה סלולה, עליכם להתכונן בצורה הטובה ביותר. כעת נביא בפניכם מספר פרמטרים חשובים אשר יסייעו לכם להתכונן בדרך הטובה ביותר ולהימנע משלל טעויות העשויות להרחיק אתכם מהמטרה.

מה המוצר שלכם מציע?

ראשית כל עליכם לפנות להגדרה. אותה אפליקציה מציעה פתרון לבעיה מסוימת ולכן חשוב מאד לדעת מה אתם מציעים לקהל הרחב – האם מדובר באפליקציה אשר תשנה את עולמם ותסייע להם כמו למשל אפליקציה המסייעת בניווט הרכב (waze).

 בחנו את כמות הקהל

בחנו האם יש מספיק קהל לאפליקציה שאתם מתכננים לפתח או הצורך על פיתוח האפליקציה עונה על קבוצה מצומצמת. בשלב זה, חשוב לבחון האם קיימת אפליקציה דומה בשוק והאם חסרה אפליקציה. במידה והתשובה חיובית וחסרה אפליקציה, הרי זה משאיר לכם שטח נרחב להקמת סטארט אפ לפיתוח אפליקציות.

ראה: גוגל פליי, אפסטור.

בחנו את ההיבט הכלכלי

נוסף על כך, המחשבה על פיתוח אפליקציה דורשת לגייס לא מעט כסף ואף פנייה למשקיעים ולכן יש לזכור כי מדובר בהרפתקה כלכלית אשר יש לצאת אליה מוכנים ככל האפשר על מנת לא למצוא את עצמכם נכנסים להרפתקה שאין לכם דרך לצאת ממנה.

שאלו את עצמכם מה מבדיל בין האפליקציה שלכם לבין אפליקציות אחרות

בעת בניית אסטרטגיה של פיתוח אפליקציה יש לשאול את השאלה החשובה ביותר – מה מבדל את האפליקציה שלכם בהשוואה לאפליקציות אחרות? אם תרצו מדובר בהליך מיתוג עבור האפליקציה.

בהצלחה, מצוות פיתוח האפליקציות של Gapps.

הפוסט כיצד מתכוננים להקמת סטארט אפ לפיתוח אפליקציות? הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים https://gapps.co.il/%d7%a4%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9f-%d7%9c%d7%9e%d7%aa%d7%97%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%9d/ Thu, 16 Feb 2017 12:56:20 +0000 https://gapps.co.il/?p=670 פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים מכשיר הטלפון הנייד משמש אותנו בכל שעה משעות היום. בעבר היה מדובר בכלי לקבלת ולהוצאת שיחות בלבד, אבל מאז, בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות, הפך המכשיר הנייד לכלי עבודה, התמצאות, או סתם הנאה. לשוק זה נכנסו כותבי האפליקציות. מכשיר האייפון היה הסמארטפון הראשון, ועל כן המכשיר הראשון שבעבורו נכתבו אפליקציות. האם יש […]

הפוסט פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים

מכשיר הטלפון הנייד משמש אותנו בכל שעה משעות היום. בעבר היה מדובר בכלי לקבלת ולהוצאת שיחות בלבד, אבל מאז, בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות, הפך המכשיר הנייד לכלי עבודה, התמצאות, או סתם הנאה.

לשוק זה נכנסו כותבי האפליקציות. מכשיר האייפון היה הסמארטפון הראשון, ועל כן המכשיר הראשון שבעבורו נכתבו אפליקציות.

פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים - חנות itunes

האם יש צורך ביידע מוקדם על מנת לפתח אפליקציה לאייפון?

על מנת לפתח אפליקציות לאייפון יש צורך להכיר מספר שפות תכנות על בוריין. על כן, מי שמתחיל את דרכו בתחום, ואינו בעל ניסיון בתכנות, רצוי שילמד את הנושא קודם, ויצבור ניסיון בשפות אחרות כגון Java.

שפת התכנות שבה כותבים אפליקציות לאייפון נקראת Objective-C. אם קיימת למתכנת היכרות מקדימה עם תוכנות Java , C++, או C# בהחלט תהיה לו אפשרות לעבוד גם עם שפת התכנות של האייפון.

עבור מפתחים אלו, שפת התכנות של האייפון היא קלה יחסית, אך בניגוד לשפת ה-Java וה- C# המפתח נדרש לנהל בעצמו את הזיכרון.

האם יש צורך בציוד מסוים לפיתוח אפליקציות לאייפון?

כמו שחברת מיקרוסופט שולטת בשוק התוכנה המיועד למחשבים האישיים, כך חברת Apple שולטת בשוק פיתוח האפליקציות לאייפון. על כן, כדי לכתוב אפליקציות לאייפון יש להצטייד בהתאם.

הדבר הראשון שבו יש צורך הוא מחשב Mac הכולל את מערכת ההפעלה של אפל. המחשב צריך להיות מסוג Mac OS X, מגרסה 10.5 ומעלה.

למחשב המקינטוש שנבחר צריך להיות מעבד אינטל, כשאחד הדגמים המומלצים הוא ה-Mac Mini. מחשב זה מתאים היטב למטלה זו, ובנוסף הוא גם קטן וזול. (מחשבי Mac Mini בזאפ)

מכשיר נוסף שיש בו צורך הוא כמובן מכשיר אייפון או אייפוד טאץ' (iPod Touch). הסיבה לצורך במכשיר זה מובנת מאליה – על מנת לבדוק את האפליקציה יש להתקין אותה על מכשיר שיאפשר את בדיקתה.

אם מתלבטים איזה מכשיר כדאי לרכוש, רצוי אולי לדבוק באייפון – מכשיר האייפד אינו מאפשר בחינה של אפליקציות העושות שימוש בטלפון או במצלמה.

המונופול של חברת "אפל" בתחום זה כבר הוזכר, והוא תקף גם כשמדובר ברישום לתכנית המפתחים של "אפל".

עלות הרישום לשנה הוא $99 לשנה, והוא מאפשר פיתוח אפליקציות, בדיקתן ושימוש בחנות האפליקציות בכדי למכור את האפליקציה או להציע אותה בחינם. את ההרשמה מבצעים דרך האתר של חברת "אפל".

האם חובה לעשות שימוש בציוד של Apple  ובתוכנות שלה?

למרות כל הכתוב לעיל, ישנן דרכים שבהן ניתן לעקוף את המונופול הזה של "אפל". את מערכת ההפעלה של Mac ניתן להתקין על מחשב וירטואלי. באינטרנט ניתן למצוא מדריכים שונים המסבירים את אופן הביצוע המדויק של שיטה זו.

יחד עם זאת, אין מדובר בהצלחה מושלמת, ויהיו אפליקציות שפיתוחן ייכשל בשיטה זו. גם רכישת מכשיר אייפון אינה מחויבת המציאות.

באפל קיימת תוכנה בשם iPhone Simulator שהיא סימולטור לאייפון ומאפשרת למסך המחשב שלכן להפוך למעשה למסך של מכשיר אייפון. על מנת לבדוק את התוכנות שלכם יש להתקין אותן על הסימולטור.

צעדים ראשונים בפיתוח אפליקציות לאייפון

בפורטל המפתחים של "אפל" ניתן למצוא את הכלי הראשון שלו תזדקקו: ה- iPhone Software Development Kit  (SDK). כלי זו כולל את סביבת עבודה XCode שבעזרתה כותבים את האפליקציות ובודקים אותן על מכשיר האייפון או על הסימולטר.

בסופו של תהליך הבדיקה מאפשר כלי זה גם לטפל ב"בּאגים" שהתגלו בתוכנה. בניית האפליקציה אפשרית גם באמצעות ה-Interface Builder. גם בנושא זה ניתן למצוא באינטרנט מדריכים שונים שיסבירו את אופן השימוש בכלי צעד אחר צעד.

סיכום השלבים בפיתוח האפליקציה

לאחר שהוחלט כי האפליקציה מיועדת לבעלי מכשירי אייפון, יש לבחור את הקונספט שלה. חברת "אפל" מדגישה מאוד את חוויות המשתמש ואת עיצוב האפליקציה, ועל כן כדאי לשים לב ולהשקיע בנושאים אלו, ואולי אף להיעזר במעצב גרפי מקצועי.

לפני התחלת התהליך כדאי לשים לב כי קיימת בידיכם תוכנה המאפשרת לשמור גרסה של כל קובץ קוד שעליו עבדתם. כך שאם יהיו תקלות בפיתוח, ניתן יהיה לחזור אחורה.

אחרי רכישת הציוד הנדרש והתשתית הנחוצה, ניתן להתחיל בתהליך כתיבת הקוד. תהליך זה ניתן לבצע בשתי דרכים שונות:

 1. כתיבה מלאה של הקוד הכוללת גם את העיצוב שלו.
 2. על פי דרך הפעולה השנייה יש לתכנת את המסכים באופן הבסיסי ביותר על מנת לאפשר בדיקה מהירה ככל האפשר של התוכנה ולקבל משוב.

לאחר שהתוכנה נכתבה במלואה מגיע השלב הסופי והיא שלב ה-QA. בשלב זה כדאי להכיר כלי המסייע בבדיקת האפליקציה. מדובר ב-Test Flight והוא מאפשר לכל מפתח רשום באפל לעדכן מספרים של עד אלף מכשירים שעליהם ניתן יהיה לבדוק את האפליקציה.

שיווק האפליקציה

אם זה לא היה ברור עד עכשיו – לחברת "אפל" חשוב לשלוט בכל מדיה שעוברת דרכה למכשירי האייפון. על כן, לאחר סיום העבודה הקשה מגיע הרגע המצופה – הגשת האפליקציה לחנות של אפל (App Store) לשם קבלת אישור. שלב זה עלול להיות מתיש, והוא עשוי להימשך אפילו מספר שבועות. גם עבורו ניתן למצוא באינטרנט מדריכים רבים. כדאי גם לעיין באתר של "אפל" שבו מצוינות סיבות אפשריות לדחייה, וניתן למצוא גם מדריך להימנעות מדחייה זו.

חנות האפליקציות של אפל כוללת גישה למיליוני משתמשים, ועל כן היא נוהגת לקחת 30% מהרווחים ודואגת להעביר למפתח את היתרה. כעת נשאלת השאלה כיצד לעודד את רכישת האפליקציה.

לשם כך ניתן למשל לפתח שתי גרסאות. גרסה אחת תהיה גרסת Lite ללא עלות, ואילו הגרסה השנייה תהיה גרסה מלאה יותר בתשלום.

כך ניתן לערוך היכרות ראשונית עם האפליקציה ולעודד את השימוש בה. אפשר גם להציע את האפליקציה לביקורת באתרים שונים. ביקורת טובה תעודד משתמשים לרכוש את האפליקציה. מלבד דרכים אלו, קיימת כמובן האפשרות לפרסום האפליקציה ויתרונותיה גם באתרי האינטרנט הרלוונטיים וברשתות החברתיות. בהצלחה!

בכל זאת מעוניין ביעוץ מקצועי או לשכור חברת פיתוח אפליקציות לאייפון עבור הפרויקט הייחודי שלך? פנה אל המומחים עוד היום, צוות Gapps – בית התוכנה שלך לבניית אפליקציות לאייפון.

הפוסט פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים https://gapps.co.il/%d7%a4%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%90%d7%a0%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%90%d7%99%d7%93-%d7%9c%d7%9e%d7%aa%d7%97%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%9d/ Tue, 14 Feb 2017 21:14:09 +0000 https://gapps.co.il/?p=659 פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים שוק הטלפונים החכמים התחיל כידוע בדגם האייפון של חברת Apple, אך עם השנים נכנסו לשוק מכשירים נוספים וזולים הרבה יותר, ועל כן התעורר הצורך לפתח אפליקציות גם עבורם. מכשירים אלו פועלים בעזרת מערכת הפעלה בשם "אנדרואיד" (Android) ובמאמר 'פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים', נסקור נושא הפיתוח המתבסס על מערכת זו. מה זה […]

הפוסט פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים

שוק הטלפונים החכמים התחיל כידוע בדגם האייפון של חברת Apple, אך עם השנים נכנסו לשוק מכשירים נוספים וזולים הרבה יותר, ועל כן התעורר הצורך לפתח אפליקציות גם עבורם.

מכשירים אלו פועלים בעזרת מערכת הפעלה בשם "אנדרואיד" (Android) ובמאמר 'פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים', נסקור נושא הפיתוח המתבסס על מערכת זו.

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים

מה זה בעצם אנדרואיד?

אנדרואיד זוהי, כאמור, מערכת הפעלה המופצת על ידי חברת גוגל. היא מתבססת על מערכת הפעלה בשם "לינוקס", שהיא תוכנה שקוד המקור שלה זמין ומופץ ללא תשלום.

למעשה זהו אחד ההבדלים בין פיתוח לאנדרואיד לבין פיתוח למכשיר אייפון, הכרוך בעליות רבות הנוגעות לתשתית.

מערכת ההפעלה אנדרואיד משמשת בעיקר טאבלטים, סמארטפונים וטלוויזיות, וכיום היא מהווה נתח עיקרי בשוק הטלפונים החכמים. אחת הסיבות להצלחתה היא האפשרות שלה לתמוך בסוגי מכשירים רבים המיוצרים על ידי חברות שונות.

מה צריך לדעת לפני שמתחילים?

לפני התחלת העבודה יש להכין את סביבת הפיתוח. לשם כך נדרשת גם היכרות מוקדמת ומקיפה עם שפת ה-Java, שהיא שפת הפיתוח שבה עושים שימוש באנדרואיד.

כיום ניתן למצוא מדריכים אינטרנטיים רבים ללימוד השפה הזו, וניתן כמובן ללמוד אותה גם באמצעות קורס תכנות. גרסת  ה-JAVA – שאותה תבחרו להתקין צריכה להתאים למספר הסיביות שנמצאות במחשב האישי.

בהתאם למספר זה (32 או 64) יש להוריד את הגרסה הרצויה. גם במקרה זה ניתן למצוא מדריכים אינטרנטיים שיספקו הסברים מפורטים. מלבד תוכנת ה-Java קיימת גם תוכנה בשם "אנדרואיד סטודיו" שגם אותה מומלץ להתקין. תוכנה זו מאפשרת לבחון את אופן פעולתה של האפליקציה על מכשירים שונים כגו גאלקסי, טאלבט או נקסוס.

מלבד התקנת התוכנות הנזכרות לעיל יש לוודא שיש בידיכם את הכלים הבאים: Java Development Kit (JDK), סביבת פיתוח Eclipse, Android SDK וה-ADT Plugin. כל כלים אלו נחוצים על מנת לבנות סביבת פיתוח ראויה.

הגדירו קהל יעד

עניין נוסף שכדאי לשקול לפני שמתחילים לעבוד נוגע לעבודת ההכנה על הרעיון עצמו. לעתים, בעקבות צורך שעלה אצלנו, נדמה שיש בידנו רעיון מנצח שאיש לא חשב עליו קודם לכן.

במקרים רבים, ולאחר חיפוש קצר, נגלה כי למעשה קיימת כבר אפליקציה דומה העונה על הצורך שהגדרנו. בהנחה שאכן מצאנו צורך ששוק האפליקציות אינו עונה עליו, רצוי להגדיר היטב את קהל היעד שאליו אנו פונים.

הגדרת קהל היעד תקבע גם את העיצוב שבו נבחר. מכיוון שאנו חיים בעולם ויזואלי הבנוי על דימויים, כדי לשקול גם להיעזר במעצב גרפי שיסייע בהגדרת הקונספט של המוצר.

 האם ניתן לפתח אפליקציה ללא יידע קודם?

היום, ישנם אתרים רבים המבטיחים אפשרות של פיתוח אפליקציות גם ללא יידע מקדים בתוכנה. באתרים אלו ניתן למצוא מדריכים ובהם הוראות כיצד ניתן ליצור אפליקציה צעד אחר צעד. רוב האתרים הללו מלווים את ההסברים בצילומי מסך.

אפשרות זו היא בהחלט סבירה עבור מי שיש לו נגיעה ו"גישה" לתחום, ומסוגל ללמוד לבד את שפת התכנות ואת אופן השימוש המלא בה. מי שמעוניין לבחון את האופציה הזאת, יכול להתרשם מכלי חינמי בשם MIT App Inventor שפותח על ידי לא פחות מאשר אוניברסיטת MIT הידועה.

מתחילים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום יכולים ליהנות מסביבה ידידותית למשתמש וקלה להתמצאות גם ללא סביבת פיתוח. לשם כך מומלץ להיעזר בדפדן "כרום".

חיפוש נוסף באינטרנט יעלה חברות נוספות שתמורת סכום סמלי יספקו כלים לבניית אפליקציה עצמית ללא צורך ביידע קודם. אתרים אלו יציעו בדרך כלל בחירה של תבנית מתוך המבחר הקיים, או ייבנו אפליקציה באמצעות קישור לדף הפייסבוק.

אם בוחרים בשיטה זו, כדאי להתנסות קודם בגרסה חינמית, או לקבל המלצות מלקוחות שעשו בה שימוש בעבר. רצוי גם לבדוק אילו שירותים החברה מספקת, והאם היא תומכת באפליקציה גם לאחר יצירתה.

מונחים שכדאי להכיר

האפליקציה לאנדרואיד עושה שימוש בארבע רכיבים עיקריים.

רכיב ראשון

הרכיב הראשון נקרא "Activities" והוא למעשה המסך המכיל תיבות טקסט, כפתורים וכיוצא בזה. רכיב זה מקשר בין המשתמש באפליקציה לבין מערכת ההפעלה וניתן לעצב אותו בעזרת מסמך XML שיגדיר את מיקומם של הרכיבים ואת מראהו הכללי של המסך.

רכיב שני

הרכיב השני הוא רכיב השירות (Service). אין מדובר בממשק שלמשתמש יש גישה אליו, אלא ברכיב הנמצא ברקע ומאפשר את מתן השירות למשתמש.

רכיב שלישי

רכיב נוסף הוא ספק התוכן (Content Provider) ובעזרתו ננהל מידע הנוגע לאפליקציה ולהגדרות שלה. ישנם ספקי תוכן המשותפים לכמה אפליקציות.

רכיב רביעי

קיים גם רכיב בשם 'Broadcast Receivers' שמודיע לנו בעת התרחשותם של אירועים במערכת (כמו למשל כיבוי המסך), והוא המאפשר לנו להגיב אליהם. כדי שכל רכיבים אלו יפעלו כראוי יש לוודא כי האפליקציה מכילה קובץ בשם AndroidManifest.xml. הקובץ כולל את כל המידע הנוגע לאותם הרכיבים ובלעדיו תקרוס התוכנה או שתופיע הודעת שגיאה.

 בדיקת התוכנה

לאחר שהושלמה כתיבת האפליקציה, יש לבדוק אותה ולוודא שהיא נקייה מ"באגים". לשם כך יש צורך באימולטור שהוא – Android Virtual Device. האימולטור פוטר אותנו מן הצורך להחזיק במכשיר בעל מערכת הפעלה "אנדרואיד" שכן ניתן להריץ אותו גם על המחשב האישי וליצור מכשירים וירטואליים.

את האימולטור ניתן גם להריץ על מכשירים שונים, כלומר על גרסאות שונות של מערכת ההפעלה. כך ניתן לוודא את תפקוד האפליקציה במגוון רחב של מכשירים. למרות דברים אלו, אין תחליף לבדיקת התוכנה על המכשיר האמיתי, ומומלץ בכל זאת להשלים גם שלב זה בבדיקה.

כמה מילים על שיווק

לאחר השלמת האפליקציה נותר רק לוודא שקהל הצרכנים הפוטנציאלי שלנו מכיר אותה. לשם כך חשובה כמובן הבחירה בשם –  מומלץ שיהיה שם קליט שיכלול גם מילות מפתח הרלוונטיות למוצר. אופי קהל היעד שלנו ייקבע גם את הפלטפורמות שבהן נפרסם את המוצר. שיהיה בהצלחה!

ליעוץ מקצועי לפיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד, פנו אל המומחים בפיתוח אפליקציות אנדרואיד בישראל, צוות Gapps.

הפוסט פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
אפליקציות מומלצות לניהול עסק https://gapps.co.il/%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%95%d7%9e%d7%9c%d7%a6%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95%d7%9c-%d7%a2%d7%a1%d7%a7/ Sun, 12 Feb 2017 07:37:27 +0000 https://gapps.co.il/?p=649 אפליקציות מומלצות לניהול עסק – אבטחה, קשרי לקוחות, ניהול ועוד אפליקציות מומלצות לניהול עסק, כמו דברים רבים אחרים בחיינו, עברו מהפיכה בעקבות השינויים הטכנולוגיים של המאה האחרונה. כיום לעסקים רבים, במיוחד עסקים קטנים, אין צורך בשירותי משרד ובכוח אדם נלווה. אחד הכלים העיקריים שדרכם מנוהל היום בית עסק הוא הטלפון הנייד. אך מלבד האפשרות לזמינות […]

הפוסט אפליקציות מומלצות לניהול עסק הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
אפליקציות מומלצות לניהול עסק – אבטחה, קשרי לקוחות, ניהול ועוד

אפליקציות מומלצות לניהול עסק, כמו דברים רבים אחרים בחיינו, עברו מהפיכה בעקבות השינויים הטכנולוגיים של המאה האחרונה. כיום לעסקים רבים, במיוחד עסקים קטנים, אין צורך בשירותי משרד ובכוח אדם נלווה. אחד הכלים העיקריים שדרכם מנוהל היום בית עסק הוא הטלפון הנייד. אך מלבד האפשרות לזמינות מלאה בכל עת, מספק גם הטלפון הנייד שירותים נוספים באמצעות האפליקציות השונות הקיימות בשוק. במאמר זה נסקור את מגוון האפליקציות הקיימות היום בשוק, העשויות לסייע לניהול תקין של עסק.

אפליקציות לשמירה על מידע

העולם שבו אנו חיים בנוי על מידע; החלפה של מידע, שמירה של מידע ואבטחה שלו. על כן, סוג אחד של אפליקציות מומלצות לעסקים מסייע בהשגתה של מטרה זו. לשם כך קיימות מגוון רחב של אפליקציות. אחת מהן היא כמובן הגוגל דרייב (google drive). בעזרת התוכנה הזאת ניתן לערוך קבצים ולהעביר אותם מהמחשב לטלפון הנייד או לטבלט. התוכנה גם מספקת 5 ג'יגה-בייט לאחסון המסמכים ומשמשת למעשה גם ככונן ענן. אך מלבד המידע שקיים כבר במסמכים, אפשר לנסות גם לשמר את המידע שטרם הספקנו לעלות על כתב.

האפליקציה אוורנוט (evernote) מספקת אפשרות לשמור תמונות, טקסטים והערות קוליות, כך שגם בעת נסיעה או כאשר המחשב אינו זמין, ניתן לשמר רעיונות שאם לא נשמור אליהם – יאבדו לנו. מלבד אפליקציה זו, קיימות אפליקציות דומות, כמו למשל פורמובי (formobi) או Simplenote. גם הן מספקות אפשרות להקלטת אודיו ולצילום תמונות, ועיקר תכליתה איסוף והפצה של נתונים גם באמצעות המכשיר הנייד ללא צורך במשרד פיזי.

ישנן אפליקציות המאפשרות גם לשמר מידע העולה בעת שיטוט באינטרנט. אחת האפליקציות הללו היא Pocket, והיא מאפשרת לשמור כתבות או סרטונים לעיון עתידי, כמו גם לארגם אותם בקטגוריות מסודרות.

אפליקציות לבניית קשרים עסקיים

לשם בניית עסק מצליח יש כמובן צורך לבסס קשרים עסקיים ולשמור אליהם. אחד הגורמים שיכולים לסייע בכך היא בנייה של כרטיס ביקור שייצג את העסק באופן הולם, וימשוך את הלקוחות המתאימים.

לשם כך ניתן להיעזר באפליקציה Inigo. אפליקציה חינמית זו מאפשרת יצירה של כרטיס דיגיטלי מעוצב, שיתוף הכרטיס ברשתות החברתיות ועם גורמים רלוונטיים, קישור לאתר העסק ומעקב אחר אותם אנשים שפתחו את הכרטיס.

אפליקציה דומה נקראת בשם "באמפ" ומטרתה בניית נטוורקינג, והחלפה של פרטי קשר, תמונות, וקבצים (ככל הנראה שהאפליקציה נסגרה). אפליקציה הכרחית מנוספת היא גיבוי אנשי הקשר. זהו נושא שרבים נוטים לשכוח, ונזכרים בו רק לאחר אובדן המכשיר הנייד.

לכך קיימות אפליקציות רבות, כמו למשל My Contacts Backup. האפליקציה מכינה קובץ של אנשי הקשר המעודכנים בנייד ושולחת אותו לכתובת דואר האלקטרוני.

אפליקציות לניהול אדמיניסטרטיבי

גם כשאין צורך במשרד פיזי, עדיין ישנן פונקציות משרדיות שלא ניתן לוותר עליהן. אך גם כאן, ניתן להיעזר באפליקציות השונות.

אפליקציה חשובה, במיוחד בכל הנוגע להתכתבויות עסקיות, היא מילון. בתחום זה קיימות אפליקציות רבות, כמו למשל מורפיקס ו-Dictionary. היא חיונית בעיקר בעלי עסק המשתמשים בשפה האנגלית לצורך התכתבות. כלי ניהולי חשוב נוסף הוא reQall המאפשר לרכז את רשימת המטלות באופן נוח וברור.

מי שזקוק להגדרה ברורה ותכופה יותר של מסגרות זמן, יכול להיעזר באפליקציית 30/30. זהו למעשה טיימר שמאפשר סגירת יישומים במכשיר למסגרת זמן מוגבלת על מנת ליצור סביבת עבודה נטולת הפרעות. המשתמש יכול להגדיר את מסגרת הזמן הרצויה, שבסופה ישמע צפצוף.

מלבד אפליקציות אלו קיימות אפליקציות רבות לתיעוד שעות העבודה, כך שניתן יהיה לעקוב אחר השעות שהושקעו בפרויקט מסוים ולקבוע את רווחיותו. דוגמה לאפליקציה שכזו היא Toggl וה-HoursTracker.

כלי נוסף המחליף את הצורך במשרד פיזי הוא ה-CamScanner. האפליקציה מאפשרת לצלם מסמך ולהמיר אותו לקובץ PDF. ניתן גם לערוך בו את הקובץ ולסלק ממנו חלקים שאין בהם צורך (למשל השולחן שעליו היה המסמך מונח).

גם חתימה על מסמכים אפשרית מחוץ למשרד באמצעות אפליקציית SignEasy המאפשרת ניסוח מסמך וחתימה עליו גם כשיושבים בבית קפה. אפליקציה אחרונה שנזכיר בתחום זה היא האפליקציה שפיתחה הסוכנות לעסקים קטנים. זוהי אפליקציה שפיתח משרד הכלכלה והיא מכילה מחשבונים שונים, ומרכזת מידע בדבר קרנות, מענקים והלוואות לעסקים קטנים.

אפליקציות שיווקיות

עסק מצליח נעזר כמובן בכלים שיווקיים שונים, וגם כאן ניתן להיעזר באפליקציות שונות. אחת מהן היא Localvox. והיא מאפשרת בניית מותגים און-ליין ופרסום ברשתות החברתיות ודואר האלקטרוני.

אפליקציה שיווקית נוספת היא ה-Otonomic שבאמצעותה ניתן ליצור אתר אינטרנט ללא ידע בכתיבת תוכן או בעיצוב. אפליקציה זו עושה שימוש בדף הפייסבוק על מנת ליצור אתר המתאים גם למכשירים ניידים.

מי שמנהל את בית העסק שלו בעיקר דרך הפייסבוק, יכול להיעזר באפליקציות בשם Facebook Pages Manager וב-Facebook Adds Manager. אפליקציות אלו מאפשרות לנהל את הדפים השונים ואת הפרסומים, ויעילה בעיקר כאשר יש צורך בקמפיין דחוף.

אפליקציות לניהול כספים

ניהול כספים הוא כמובן אחד הכלים העיקריים בעסק. אפליקציה בשם ReceiptBank מאפשרת לעשות סדר בחשבוניות ודואגת לתייק אותן ישירות לחשבון המייל. היא מספקת בנוסף שירות של עיבוד גרפי המקל בהבנה ובפענוח של המידע.

אפליקציה נוספת של חברת iFreeLance מספקת שירותים של הפקת חשבוניות ורישום של ההוצאות וההכנסות.

מעקב אחר תזרים הכספים בעסק ניתן לבצע גם דרך אפליקציה בשם InDinero והיא מבצעת סנכרון לחשבון הבנק ולכרטיסי האשראי. דרכה ניתן גם לקבל תחזית הנוגעת לתזרים המזומנים העתידי בהתאם לעבר.

אפליקציה נוספת בתחום ניהול הכספים היא Square. דרכה ניתן לבצע עסקאות באמצעות כרטיס אשראי בסמארטפון, ללא הרשמה או תשלום חודשי. האפליקציה גובה 2.75% מכל עסקה ומסייעת בעיקר לעסקים קטנים. לסיכום נציג אפליקציה אחרונה וחשובה והיא כמובן מעקב אחר חשבון הבנק. כל בנק מציע היום אפליקציות שונות למעקב אחר מידע. אפליקציה כזו חשובה במיוחד עבור עסקים קטנים, מאחר שהיא מאפשר מעקב אחר תנועות בזמן אמת, וגישה ישירה לחשבון.

עיצוב אפליקציות לעסקים קטנים וגדולים הוא המומחיות שלנו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, פנו אלינו עוד היום, Gapps פיתוח אפליקציות.

הפוסט אפליקציות מומלצות לניהול עסק הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
עיצוב אפליקציות לעסקים https://gapps.co.il/%d7%a2%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%91-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/ Sat, 11 Feb 2017 16:22:25 +0000 https://gapps.co.il/?p=646 עיצוב אפליקציות לעסקים © Gapps פיתוח אפליקציות בנייה של עסק היא תהליך מורכב הדורש השקעה רבה. אחד הגורמים שתורמים להצלחתו של עסק הוא בניית מאגר לקוחות שיקיימו אותו ובנייה של אפליקציה מושכת שתשמר אותו. בעולם שלנו, עסק מצליח מצריך אפליקציה מצליחה, ולשם כך עליה להיות מעוצבת באופן מושך וידידותי למשתמש. במאמר זה נסקור את עולם עיצוב […]

הפוסט עיצוב אפליקציות לעסקים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
עיצוב אפליקציות לעסקים © Gapps פיתוח אפליקציות

בנייה של עסק היא תהליך מורכב הדורש השקעה רבה. אחד הגורמים שתורמים להצלחתו של עסק הוא בניית מאגר לקוחות שיקיימו אותו ובנייה של אפליקציה מושכת שתשמר אותו. בעולם שלנו, עסק מצליח מצריך אפליקציה מצליחה, ולשם כך עליה להיות מעוצבת באופן מושך וידידותי למשתמש.

במאמר זה נסקור את עולם עיצוב האפליקציות לעסקים.

אפליקציה או אתר מותאם

בתי עסק המחזיקים באתר אינטרנט מושקע ומעוצב, ניצבים בפני השאלה האם עדיף להם להשקיע בהתאמתו למובייל, או שעליהם לפתח אפליקציה נפרדת.

ההבדל בין אפליקציה לבין אתר מותאם הוא בכך שאפליקציה היא תוכנה נפרדת היודעת לעשות שימוש בפונקציות השונות של הטלפון (מצלמה, אנשי קשר וכיוצא בזה). מכיוון שחלק גדול מהיום שלנו כולל עיסוק בטלפון הנייד, משתמשים רבים מעדיפים בשל הנוחות לעשות שימוש באפליקציה מאשר לגלוש לאתר המותאם.

האפליקציה מותקנת במכשיר ועל כן מאפשרת גישה קלה שאינה מצריכה שיטוט במנועי החיפוש של המכשיר. לא תמיד יש צורך אמיתי באפליקציה, ואכן ניתן לעתים להסתפק באתר מותאם בלבד, אך אפליקציה נפרדת ומעוצבת לבית העסק, עשויה לסייע לבנות תדמית יוקרתית שתמשוך לקוחות נוספים.

דרך השימוש היומיומי באפליקציה, יכול בית העסק לבסס את הקשר עם הלקוח ולשמר אותו.

עיצוב אפליקציות לעסקים – עבודת הכנה

הצעד הראשון שיש לעשות הוא להגדיר באופן ברור את מטרת האפליקציה ואת קהל הצרכנים שהעסק פונה אליו.

קהלים שונים יעדיפו תוכן שונה – טקסטים או סרטונים, ועל כן, על מנת להימנע מבזבוז של זמן ומשאבים כספיים, כדאי להגדיר נקודות אלו לפני התחלת העבודה.

בית העסק צריך לבדוק האם מדובר בקהל שמרני שיעדיף עיצוב סולידי ואלגנטי, או שמדובר שבקהל צעיר יותר שיימשך אולי לצבעים אחרים.

ניתן לעשות שימוש בצבעים על מנת להבליט תוכן או אזור מסוימים, כמו גם על מנת ליצור סדר בתכנים, ולהקל את ההתמצאות באפליקציה. הקו המנחה של מעצב האפליקציה צריך להיות גישה קלה ונוחה.

בניית האפליקציה באמצעות חברת פיתוח

לאחר שהוגדרו צרכי בית העסק ודרישות האפליקציה, ניתן לפנות לחברות שונות לשם פיתוחה. פיתוח האפליקציה ייעשה במספר שלבים.

שלב ראשון

בשלב הראשון יגדיר בית העסק בליווי חברת הפיתוח את המפרט הטכני  הנדרש, את ממשק המשתמש, את סרגלי הניווט וכיוצא בזה. מטרת השלב הזה היא הגדרה מדויקת של האפליקציה, המראה שלה, וכמובן תיאום ציפיות בין הצדדים.

שלב שני

בשלב השני יבחר צוות המפתחים בשפת התכנות המתאימה למערכת ההפעלה, ולאחר סיום הפיתוח יגיע השלב השלישי שבו תיבדק האפליקציה.

שלב שלישי

שלב זה מומלץ לבצע באמצעות מספר בוחנים, וכדאי שהיא תכלול גם בדיקה שתברר כיצד מתמודדת האפליקציה במצב של עומס. בסיומו של שלב זה יבוצעו התיקונים הנדרשים מתוך המשובים שעלו בבדיקות.

שלב רביעי

בשלב הרביעי עוברת האפליקציה לקבלת אישור מ- Google Play  ו- App Store.

כפי שניתן לראות, מדובר בתהליך ממושך. כיום, קיימות בשוק חברות רבות, והן מציעות שירות ברמות שונות.

כדאי מאוד להתרשם מעבודות קודמות של החברה, לשוחח עם לקוחות שלה ולקבל כמובן מספר הצעות מחיר. ישנן חברות שיציעו עיצוב מתוך המאגר שברשותן, ויש כאלו שיספקו עיצוב אישי ומותאם ללקוח.

ניתן לבקש לראות מספר דוגמאות לעיצוב אפשרי ולבחון האם מעצבי החברה יכולים לספק את הדרישות של המוצר. גם מספר בדיקות האפליקציה עשוי להשתנות מחברה לחברה, כמו גם שירותי התמיכה שיינתנו לאחר השלמת הפיתוח.

לבסוף, יש לקבוע מול חברת הפיתוח זמן אספקה.

עיצוב אפליקציות לעסקים – עשה זאת בעצמך?

לעתים, בעיקר כשמדובר בעסק מתחיל, חסרים את המשאבים כלכליים שיאפשרו לפנות לגורם מומחה. במצבים אלו ניתן לפנות לאותם האתרים המספקים שירות של בניית אתר או אפליקציה באופן עצמאי.

אתרים אלו מצהירים כי אין צורך ביידע קודם בתכנות, אך כדאי לשים לב שבכל זאת רצוי שתהיה "גישה" מסוימת לתחום. דוגמה לאתר שכזה, הוא אתר קומו (COMO) המספק גרסה חינמית לניסיון. אם הניסיון עבר בהצלחה, מציעה החברה חבילת פרימיום בעלות של 150 עד 200 ₪ לחודש.

באתר זה בוחר הלקוח תבנית מתוך התבניות הקיימות, ומוסיף את הטקסטים והסרטונים על פי צרכיו. האתר מאפשר גם בנייה של אפליקציה באמצעות קישור לדף הפייסבוק של העסק.

האפליקציה של קומו מגדירה מספר כלים שבהם בית העסק יכול לעשות שימוש – שיווק, מכירות, קידום, כלים לרשתות חבריות וכלים לצורך ניהול האפליקציה. מלבד חברה זו, ניתן למצוא באינטרנט קישורים רבים ובהם הוראות מפורטות (כולל צילומי מסך) של אופן בניית האפליקציה, והעלאתה ל- Google Store או ל- App Store לאחר קבלת אישור.

שיטה זו יכולה להוות פתרון עבור בית עסק מתחיל, אך אין ספק שהתוצאה שתתקבל תהיה מלוטשת פחות מאפליקציה שהוזמנה בחברה המתמחה בתחום.

קרא גם: המלצות לשיווק אפליקציות

חברות מובילות לעיצוב אפליקציות לעסקים

השוק כולל כאמור היצע רב וטווח מחירים רחב שתלוי בטיב השירות ובמפרט שלו. בית עסק המחפש חברת פיתוח תוכנה בעלת ניסיון רב ייפנה בוודאי לחברת פיתוח שלה ניסיון עם חברות חזקות במשק.

דוגמה לחברה כזאת היא "Prodware" שתיק העבודות שלה כולל חברות כגון מיקרוסופט, ישראכרט ופוניטר. חברה זו מציעה חבילות שונות שעלותן יכולה להגיע עד כמה עשרות אלפי דולרים.

חברה אחרת היא "Monkeytech" שבין לקוחותיה: שטראוס, פרטנר, עיריית תל אביב, אוניברסיטת תל אביב ובנק לאומי. החברה ממוקמת בתל אביב, ועל מנת לקבל הצעת מחיר מסודרת יש לפנות אליה.

שתי חברות נוספות הן "Beatman"  ו- "bosonet". גם להן ניסיון בפיתוח אפליקציות למובייל, וגם הן מתהדרות בלקוחות שהן בעלי מוניטין חזק בשוק.

ולבסוף, ג'יאפס (Gapps) שכמובן נמנית בין בתי פיתוח התוכנה המובילים בישראל.

מדוע אנחנו מזכירים את המתחרים אתם שואלים? ובכן, מכמה סיבות:

 • הפילוסופיה שלנו ב- Gapps היא תחרות הוגנת בשוק הפתוח.
 • אנחנו מאמינים בשקיפות מלאה.
 • אנחנו לא רק מתגאים בהישגים שלנו, אנחנו גם מוכיחים שאנחנו שווים יותר מהמתחרה.
 • מי שמכיר את העבודה שלנו, יודע שאין לנו ממש מתחרים בכל הקשור לפיתוח אפליקציות בכלל ועיצוב אפליקציות לעסקים בפרט.

לסיכום

פיתוח ועיצוב של אפליקציה מתחיל בהגדרת המוצר וקהל היעד שלו. הבחירה באופן הפיתוח, בין אם זה באופן עצמאי או דרך חברה מתמחה, צריך שתתבצע באופן מושכל המדגיש את נוחות השימוש והזמינות. יש לזכור כי האפליקציה נועדה עבור הצרכן ועל כן עליה להיות קלה להתמצאות ולתפעול.

להצעות מחיר ותיאום פגישה, צרו עמנו קשר עוד היום. Gapps, צוות עיצוב ופיתוח אפליקציות מנצח.

הפוסט עיצוב אפליקציות לעסקים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
מה משתלם יותר ללמוד, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, או לאייפון? https://gapps.co.il/%d7%9c%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%93-%d7%a4%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%90%d7%a0%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%90%d7%99%d7%93-%d7%90%d7%95-%d7%9c%d7%90/ Sun, 25 Dec 2016 14:10:46 +0000 https://gapps.co.il/?p=622 ללמוד פיתוח אפליקציות בישראל רוב הקורסים בארץ המציעים פיתוח אפליקציות, מתמקדים בפיתוח אפליקציות למכשירי המתבססים על גוגל. העתיד, דווקא טמון בפיתוח אפליקציות לאפסטור. חברות ויזמים המפתחים אפליקציות, דואגים להשיק אותן גם בגרסה לאנדרואיד וגם בגרסה לאייפון, מתוך מטרה להגיע לקהל לקוחות גדול ככל האפשר. מסיבה זו, מספר האפליקציות בגוגל פליי ומספר האפליקציות באפסטור, כמעט זהה. […]

הפוסט מה משתלם יותר ללמוד, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, או לאייפון? הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
ללמוד פיתוח אפליקציות בישראל

רוב הקורסים בארץ המציעים פיתוח אפליקציות, מתמקדים בפיתוח אפליקציות למכשירי המתבססים על גוגל. העתיד, דווקא טמון בפיתוח אפליקציות לאפסטור.

חברות ויזמים המפתחים אפליקציות, דואגים להשיק אותן גם בגרסה לאנדרואיד וגם בגרסה לאייפון, מתוך מטרה להגיע לקהל לקוחות גדול ככל האפשר. מסיבה זו, מספר האפליקציות בגוגל פליי ומספר האפליקציות באפסטור, כמעט זהה. למרות הנתון הזה, באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, כמעט לא מציעים לקהל הרחב קורסים לפיתוח אפליקציות לאייפון.

מדוע רוב המוסדות מציעים פיתוח אפליקציות לאנדרואיד? מה עם אייפון?

אחת הסיבות העיקריות לסיטואציה הזו, היא שפת הג'אווה. שפות הפיתוח עבור אייפון, הן "בעייתיות". נסביר:

 • ניתן להשתמש בהן אך ורק עבור מוצרי אפל.
 • ניתן להשתמש בהן רק במחשבי מאק, שנחשבים ליקרים בהרבה (כפול ממחירו של מחשב "רגיל", עם מערכת ווינדוס, שבה ניתן לפתח אנדרואיד).
 • שפת הפיתוח המוכרת לפיתוח מוצרי אפל, היא Objective-c, שלמרבה הצער נחשבת לשפת פיתוח מסורבלת ולא ידידותית למפתח. אמנם יש שפת פיתוח נוספת – Swift, אבל היא עדיין נחשבת חדשה בשוק.

למה, אם כך, עדיין כדאי לטרוח וללמוד פיתוח אפליקציות לאייפון?

כאמור, האוניברסיטאות והמכללות בארץ, כמעט אינן מציעות לקהל הרחב קורסים לפיתוח אפליקציות לאייפון. לכן, עשוי להיווצר בקרוב מצב, שבו יהיו שפע של מתכנתים חדשים לאנדרואיד, אך בשוק עדיין תהיה דרישה למתכנתים השולטים בפיתוח אפליקציות לאייפון!

נתון מעניין נוסף הוא, שגוגל הראתה עניין בשפת הפיתוח החדשה של אפל – סוויפט – והיא  שוקלת להשתמש בה עבור פיתוח לאנדרואיד. נשמע משונה? לא כל כך, בהתחשב בעובדה שסוויפט מאוד מזכירה את שפות הפיתוח ג'אווה ופייטון, האהובות והפופולריות.

נציין, כי פיתוח אפליקציית אנדרואיד, ממושכת יותר לעומת פיתוח לאייפון, מכיוון שהיא מצריכה שורות קוד רבות יותר (כ-30%). שורות הקוד הן פשוטות, קצרות וברורות יותר, לעומת שורות הקוד של גוגל.

עוד נקודה נגד פיתוח אפליקציות באנדרואיד, היא: כשמשיקים אפליקציה בגוגל פליי, עליה להתאים לעשרות אלפי סוגי מכשירים. זאת, לעומת השקת אפליקציה באפל, כאשר האפליקציה צריכה להתאים ל-5 סוגי מכשירי אייפון בלבד! בפועל, עובדה זו גורמת למפתח להזיע ולעבוד קשה יותר, שכן עליו להתאים את האפליקציה למגוון סוגי המכשירים. זו עבודה ממושכת ומתישה.

לסיום, כשאתם תוהים מה כדאי יותר ללמוד – פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או לאייפון – אין צורך להסתכל בכדור בדולח ולנחש את התשובה. מספיק לגשת לחברות ההשמה ולבדוק אילו מפתחים מחפשים היום בשוק העבודה. מה גם שבחברות רבות – השכר המוצע למפתחי אייפון – גבוה יותר בהשוואה למפתחי אנדרואיד.

עם זאת, חשוב גם לציין את החסרונות. במידה ותבחרו ללמוד פיתוח אפליקציות לאייפון, הידע שלכם יהיה מוגבל למערכות אפל בלבד. לעומת זאת, מפתחי אנדרואיד בהחלט יכולים להשתמש בידע שלהם, כדי לפתח מגוון מערכת הפעלה, מבוססות על ג'אווה.

מוגש באדיבות, Gapps חברה לפיתוח אפליקציות

הפוסט מה משתלם יותר ללמוד, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, או לאייפון? הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
אפליקציות מומלצות לעסקים https://gapps.co.il/%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%95%d7%9e%d7%9c%d7%a6%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/ Mon, 31 Oct 2016 09:03:36 +0000 https://gapps.co.il/?p=492 המלצות – רשימת אפליקציות לעסקים קטנים וגדולים כאחד אפליקציות מובייל הופכות יותר ויותר עוצמתיות ונפוצות, לכן זה רק הגיוני שיזמים ובעלי עסקים קטנים ישאפו להסתמך על הכלים הללו במטרה לסייע לעסקיהם לצמוח בצורה חלקה עד כמה שניתן. האפליקציות הבאות יכולות לסייע בארגון, תקשורת ושיווק – וסביר להניח שיתרמו להצלחת העסק: 1. גוגל דרייב (Google Drive) […]

הפוסט אפליקציות מומלצות לעסקים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>
המלצות – רשימת אפליקציות לעסקים קטנים וגדולים כאחד

אפליקציות מובייל הופכות יותר ויותר עוצמתיות ונפוצות, לכן זה רק הגיוני שיזמים ובעלי עסקים קטנים ישאפו להסתמך על הכלים הללו במטרה לסייע לעסקיהם לצמוח בצורה חלקה עד כמה שניתן. האפליקציות הבאות יכולות לסייע בארגון, תקשורת ושיווק – וסביר להניח שיתרמו להצלחת העסק:

1. גוגל דרייב (Google Drive)

בהתבסס על 'גוגל דוקס' (Google Docs), אפליקציית הענן החדשה של גוגל מאפשרת למשתמשים להעלות ולערוך קבצים מהמחשב למכשיר הטאבלט והסמארטפון. לא רק שהאפליקציה מלאה בתכונות אופיס (Office), התוכנה משמשת ככונן ענן, שמאפשרת לך לאחסן כל סוג של קובץ או ממשק אינטרנטי.

אפליקציות גוגל (Google Apps) הן כבר מזמן בחירתם המועדפת של עסקים קטנים רבים כשזה נוגע לשליחת דואר אלקטרוני, וגוגל שואפת לשחזר את ההצלחה גם בזירת אחסון הענן. חשוב לציין שגוגל מספקת קיבולת אחסון של 5gb!

2. אברנוט (Evernote)

קרה לך שחשבת על רעיון מבריק בזמן טיסה לנופש או לרגל עסקים? 'אברנוט' היא אפליקציה שמטרתה לוודא שמשתמשיה "זוכרים הכל". האפליקציה שמאפשרת לשמור, לארגן, לשתף טקסט, תמונות והערות קוליות, מסייעת ליזמים לעקוב בקלות אחר כל הרעיונות המבריקים שלהם.

אפליקציות לעסקים evernote אפליקציה מומלצת

3. באמפ (Bump)

'באמפ' היא אפליקציה מהפכנית שמאפשרת ליזמים לנטוש את טקס החלפת כרטיסי הביקור המסורתי לטובת תחליף מודרני ווירטואלי. משתמשים יכולים להחליף פרטי התקשרות, תמונות וקבצים בפשטות – על ידי מגע של שני סמארטפונים. מאז פיתוח האפליקציה בשנת 2008, האפליקציה צברה למעלה מ- 8 מיליון משתמשים חודשיים ולמעלה מ- 27 מיליון הורדות.

4. פורם-מובי (FormMobi)

האפליקציה שמוגדרת "לוח ווירטואלי", מאפשרת למקצוענים בתחומם לאסוף ולהפיץ נתונים בקלות. לאפליקציה תכונות פונקציונליות חזקות, והינה כלי מעולה למילוי טפסים כשהמשתמש בדרכים.

חלק מהתכונות כוללות את היכולת להקליט אודיו, לצלם, לאסוף חתימות וליצור סקיצות איכותיות. בזכות צוות פיתוח תוכנה עם ניסיון של למעלה מ- 25 שנה, אפליקציית FormMobi הופכת את הלוח לדיגיטלי ונוח לשימוש.

אפליקציות לעסקים tripit - אפליקציה מומלצת

5. טריפיט (Tripit)

כל מי שנאלץ לבצע 3 טיסות חיבור ולשכור רכב באותו היום יכול להעיד על הצורך בשירות כלשהו שיאפשר שליטה מקיפה על המסלול הרצוי. אפליקציית Tripit מאפשרת לאנשי עסקים לעשות בדיוק את זה על ידי מעקב צמוד אחר מסלולים והסדרי נסיעה במקום אחד.

האפליקציה גם אוספת נתונים על שינויים במזג אוויר, מפות והוראות הגעה כך שהנסיעה הופכת לנינוחה יותר. לאחר השקת האפליקציה ב-2006, החברה המפתחת נרכשה ב-2011 בעלות 120 מיליון דולרים על ידי חברת Concur Technologies.

אנו נוסיף אפליקציות נוספות בהמשך. דאגו לעקוב אחרינו לעדכונים.

צוות פיתוח אפליקציות ותוכנה Gapps.

הפוסט אפליקציות מומלצות לעסקים הופיע ראשון בפיתוח אפליקציות ג'יאפס

]]>